У Atlantic Council зробили прогноз щодо російського вторгнення в Україну з Білорусі

Поділитися
У Atlantic Council зробили прогноз щодо російського вторгнення в Україну з Білорусі © Сайт президента Білорусі
Експерти переконують, що так чи інакше територія республіки буде ставати все більшим джерелом військової загрози не лише для нашої країни, але й для всіх своїх сусідів. 

Росія має можливість атакувати Україну з півночі, сходу та півдня за рахунок готовності білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка брати активну участь в облозі. Позаштатний старший науковий співробітник Євразійського центру Atlantic Council Браян Вітмор зазначає у колонці для видання НВ, що зміна геополітичного статусу Білорусі, яка відбулася за останні півтора року, є самою кардинальною зміною розрахунку безпеки у східній Європі з моменту анексії Криму у 2014 році. 

"Олександр Лукашенко готовий до війни, принаймні так він каже. Виступаючи зі зверненням до нації 28 січня, яке тривало 3,5 години, білоруський автократ заявив: "Якщо проти нашої країни буде здійснено агресію, тут з’являться сотні тисяч російських військ, які з сотнями тисяч білорусів відстоюватимуть цю священну землю". У цей же час Білорусь наповнювалася російськими військами, і багато з них зайняли позиції вздовж 1000-кілометрового південного кордону з Україною», — пише Вітмор.

Він називає загальнонаціональні протести, які спалахнули в Білорусі після фальсифікації виборів, головною причиною, яка спонукала Лукашенка до більш тісної співпраці з Путіним. 

"Путін не допомагає утриматись при владі безкоштовно. В обмін на політичний порятунок Лукашенко Путін захотів перетворити Білорусь на російський військовий плацдарм. <...> З плацдармом у Білорусі Росія тепер може атакувати з кількох векторів, розосередити оборону України та легше оточити Київ", — поділився думкою Вітмор.

Після цього експерт Atlantic Council процитував останню роботу політолога Густава Гресселя та дипломата Павла Слюнькіна: "незалежно від того, чи вторгнеться Росія в Україну знову, територія Білорусі дедалі більше ставатиме джерелом військових загроз для всіх її західних сусідів, не лише для України". 

У Білорусі 2 лютого стартували військові навчання "Союзна рішучість", які країна проводить спільно з Росією.

Докладніше про варіанти дій Путіна читайте у статті Володимира КравченкаЧи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?”.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі