Зараз існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. Вагомі підстави так вважати дає рнизка останніх подій, пов'язаних з рішенням Конституційного суду.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав секретар РНБО Олексій Данілов.
За його словами, КСУ виступає «криголамом» досягнень нашої держави на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство.
«Такі дії суду приведуть до не просто негативних, а до катастрофічних наслідків як у внутрішньо-, так і в зовнішньополітичному вимірі:
1. Кардинально зміниться атмосфера відносин України з Європейським Союзом та євроатлантичною спільнотою, створюються умови повної недовіри.
2. Ставиться під загрозу існування безвізового режиму.
3. Це зробить неможливою співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами.
4. Створюються ризики надзвичайного характеру для отриманих нашою країною ПДЧ.
Все це призведе до нагнітання соціальної напруженості, поглиблення економічної кризи, зростання і радикалізації протестних настроїв », - підкреслив Данилов.
Данилов також звернув увагу, що скандальне рішення суд прийняв відразу після закінчення місцевих виборів, які самі по собі в частині децентралізації містять дуже складні виклики національній безпеці. На його переконання, такі кроки і їх послідовність свідчать про цілеспрямованість і продуманості антидержавних дій.
Данілов нагадав, що, крім останнього рішення, Конституційний суд в лютому 2019 року скасував закон про незаконне збагачення. Внаслідок цього правоохоронці закрили гучні кримінальні виробництва, результативності щодо яких від влади вимагає суспільство.
Нагадаємо, за даними ZN.ua, протягом доби президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний проект закону «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», суть якого полягає в зміні складу Конституційного суду.
Також ZN.ua дізналося подробиці рішень, прийнятих на позачерговому засіданні РНБО.
Нагадаємо, раніше посли США і ЄС зустрілися з главою КСУ і нагадали йому про важливість збереження прозорості та підтримки реформ, проведених після Революції Гідності.
27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Таким чином, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну. Повідомлялося, що через рішення КСУ НАБУ закриє 110 кримінальних справ проти чиновників і депутатів.
Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання РНБО, на якому вирішили внести в Раду законопроект про внесення змін до складу суддів КСУ. Про це ZN.ua повідомило джерело в Офісі президента. Законопроект доручили підготувати Мін'юсту, а Кабміну відновити реєстр електронних декларацій.
Зеленський зазначив, що рішення КСУ б'є по репутації України.
"У нас не буде грошей, у нас не буде підтримки, будуть скасовані і напрацьовані проекти, і підтримка Світового банку. У нас буде велика дірка в бюджеті. А головне - ми не розуміємо, який сюрприз Конституційний суд зробить завтра або післязавтра", - підкреслив Зеленський.
Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для читачів ZN.UA.