Члени сім'ї голови Конституційного суду Олександра Тцпицкого володіють дорогою нерухомістю, якою користується глава КСУ. Земельна ділянка та будинок під Києвом і чотирикімнатна квартира в столиці оформлені на тещу і мати судді, йдеться в розслідуваннях проекту «Схеми» і Bihus.Info, опублікованих у понеділок, 2 листопада.
Після того, як в травні 2013 року Тупицького призначили суддею КСУ, він переїхав до Києва, а його сім'я придбала квартиру площею 216,5 квадратних метрів і два паркомісця в ЖК «Новопечерські Липки». Середня вартість квадратного метра цьому ЖК в 2013 році становила 2900 доларів, а значить, квартира коштувала 600-700 тисяч доларів. Щоб заробити таку суму, главі КСУ потрібно було б відкладати зарплату за чотири роки, не витрачаючи ні копійки.
У декларації Тупицького ця квартира вказана як місце «періодичного перебування». Вона оформлена на матір судді Галину Тупицьку, 80-річну пенсіонерку, зареєстровану в Черкаській області.
Теща голови КСУ Лариса Колпаченко є формальним власником будинку і земельної ділянки з басейном у Василькові. У 2018 році на її ім'я записали 23 сотки землі і будинок площею 211,4 квадратних метра. Голоа КСУ оформив на себе ще 7,5 соток землі поруч.
Журналісти з'ясували, що земля Тупицького і Колпаченко - це фактично одна ділянка: між ними немає паркану, на ділянці розташовані великий будинок і кілька допоміжних будівель. За даними авторів матеріалів, голова КСУ регулярно буває в цьому маєтку. Там бачили BMW X6 білого кольору - саме такий автомобіль внесений до декларації судді Оксани Тупицької, дружини голови КСУ.
Олександр Тупицький також задекларував орендований будинок на території в Конча-Заспі, де розташовуються закриті державні дачі, де мешкають , зокрема президент Володимир Зеленський та інші чинні та колишні високопосадовці. Адресою реєстрації Тупицького вказано маєток в котеджному містечку "Коник" на Жуковому острові в Києві. Власником вказано сторонню особу. Орієнтовна вартість такого будинку - 1 млн доларів.
Раніше повідомлялося, що в 2018 році Тупицький придбав земельну ділянку в селищі Кореїз в окупованому Криму, оформивши угоду купівлі-продажу відповідно до російського законодавства.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.
Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.