UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокурорка відмовилася давати політичну оцінку справі Татарова

Вона зазначила, що її стосуються питання відсторонення лише тих осіб, які працюють в ОГП.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова вважає, що не повинна давати політичну оцінку у справі Олега Татрова. Про це вона заявила під час виступу у Верховній раді. 

"По Татарову було виконано рішення суду, яке дійшло до касації. Питання відсторонення осіб, які не працюють в офісі генерального прокурора, це питання не до мене… Питання "Беркутівців" - це політичне питання. Політичних оцінок я не даю. Якщо ви бачите щось у кримінальній юстиції, у кримінальному провадженні, будь ласка, тут уже моя сфера відповідальності", - заявила Венедіктова. 

Читайте також: Венедіктова публічно сказала неправду, щоб вигородити Татарова – ЦПК

Нагадаємо, у грудні журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.