UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР знищило таємні матеріали у десятках справ: від «Харківських угод» і розгону Майдану до справи Медведчука – журналістка

Знищення важливих доказів, імовірно, відбувалося за згодою і з відома голови бюро.

Слідчі Державного бюро розслідувань знищили матеріали у резонансних кримінальних провадженнях: щодо підписання «Харківських угод», розгону Майдану, «вугільній справі» та інших, повідомила журналістка Ірина Ромалійська. Знищення документів відбулося за згоди керівника ДБР Олексія Сухачова, наголошує журналістка.

Журналістка посилається на доповідну записку з одного з правоохоронних органів, описані у ній події їй підтвердили кілька інших джерел.

«24 лютого в 1:30 ночі (тобто за 2,5 години до вторгнення) з центрального Офісу ДБР в Києві вивозять таємні матеріали, серед яких секретні якісь документи та матеріали НСРД (усі ці прослушки, таємні зйомки і таке інше). Все це добро везуть на захід країни, в Хмельницький. Ну, щоб зберегти, щоб ворогові не дісталися», - пише Ромалійська.

Ирина Ромалийская / Facebook

Ирина Ромалийская / Facebook

25 лютого у Хмельницький, де на час війни облаштувався новий офіс ДБР, приїхали Олексій Сухачов, керівник Головного оперативного управління ДБР Ігор Гейда та керівник Головного слідчого управління ДБР Олександр Удовиченко.

Старший групи режимно-секретного підрозділу Лавринович доповів, які таємні матеріали, на усне розпорядження Сухачова вже знищено, і попросив дозволу на знищення чергової партії.

«До чергової партії таємних документів входили ті, які були помічені грифом «Особливої важливості». Сухачов накладає резолюцію: «Дозволяю»»,  - продовжує журналістка.

Тож ДБР знищило таємні матеріали за такими важливими провадженнями:

«Ще раз. Таємні та секретні матеріали за цими справами нищилися з 24 лютого до 26 вже у Хмельницькому. Не повезли далі, а знищили», - підсумовує Ірина Ромалійська.

До Ромалійської інформацію про можливе знищення важливих документів ДБР публікував і активіст Сергій Стерненко. За його даними, окрім зазначених, було знищено матеріали по близько 140 провадженнях.

«Як я зрозумів, Офіс генпрокурора в курсі про це. Та Сухачов далі на посаді. Без підозри. Що досить дивно – такі дії явно були в інтересах агресора», - наголошує активіст.

Читайте також: ДБР завершило розслідування у провадженні про держзраду Медведчука

Докладніше про нового керівника ДБР читайте у статтях Олександра Лємєнова «Відмити» непересічного Сухачова: як Банкова рятує своїх через ОАСК» та  «Фейковий конкурс гірший за Татарова: як уже обрали голову ДБР» у ZN.UA.