ДБР завершило розслідування у провадженні про держзраду Медведчука

Поділитися
ДБР завершило розслідування у провадженні про держзраду Медведчука © Офіс президента
Медведчуку загрожує до 15 років позбавлення волі.

Державне бюро розслідувань (ДБР) завершило розслідування кримінального провадження за підозрою народного депутата Віктора Медведчука у держзраді та замаху на розграбування національних цінностей. Про це повідомило ДБР у телеграм.

«Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою народного депутата України від політичної партії «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ» Віктора Медведчука у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 111 (Державна зрада) та ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) КК України», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Віктор Медведчук обвинувачується у тому, що спільно з іншим народним депутатом України від політичної партії «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ» (перебуває у розшуці), посадовими особами РФ та іншими діячами вчинили замах на розграбування національних цінностей – незаконного видобутку нафти та газу на шельфі Чорного моря в районі тимчасово окупованої території Криму які, відповідно до Конституції України, є власністю українського народу.

Окрім того, за даними слідства, Медведчук надав російській владі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, а також здійснював збір інформації щодо місць дислокації військових формувань України, проведення заходів бойової підготовки, надавав сприяння в залученні громадян України до реалізації заходів на шкоду державі для дестабілізації суспільно-політичної ситуації.

Медведчуку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без.

Раніше повідомлялося, що Віктор Медведчук дав свідчення проти п'ятого президента України Петра Порошенка, які згодом опублікувала СБУ. Йдеться про причетність останнього до виведення з держвласності країни частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", аби далі прокачувати через нього дизельне паливо, і закупівлю вугілля в "Л/ДНР". 

Що всередині цього судового процесу і чим він може обернутися для країни, читайте у матеріалі Інни Ведерникової "Справа Порошенка. Всередині та зовні", а про перспективи цього розслідування та можливі наслідки, читайте у матеріалах Олександра Шульги "По траєкторії криз. Від "Мінська" до дострокових президентських виборів?" та Віталія Шабуніна "Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі