Чоловік судді Конституційного суду Ірини Завгородній в липні купив квартиру в ЖК «Новопечерські Липки» площею 124 квадратних метра. Сергій Завгородній - є громадянином Російської Федерації, а його дружина голосувала за скасування положень антикорупційної реформи, повідомляє Bihus.Info.
Орієнтовна вартість такої квартири без ремонту - майже 13 млн гривень, ціна з ремонтом стартує від 14 млн.
У 2018 році Завгородній уже купував квартиру в цьому ж житловому комплексі. Згідно з декларацією дружини, квартира площею 54 квадратних метра обійшлася йому в 1,3 млн гривень. Сьогодні ціни на аналогічні об'єкт в «Новопечерських Липках» стартують від 4 млн.
Задекларований дохід чоловіка судді КСУ складається з 75 тисяч гривень пенсії, яку йому виплатив Пенсійний фонд у Москві, 1,8 млн гривень від продажу квартири на вулиці Драгомирова і 700 тисяч від продажу автівки. Автомобіль Завгородній оновив практично відразу: в 2019 році він купив BMW X4 за 1,6 млн гривень.
Інформація про покупку квартири мала бути відображена в декларації судді Завгородній вже в наступному році. Автори матеріалу посилаються на дані з Держреєстру прав на нерухоме майно.
В останній декларації Завгородній відображено її торішню зарплата в 4 млн гривень. Ще 3 млн гривень їй нібито подарувала 81-річна мати-пенсіонерка Марія Романчак.
Суддя також задекларувала 120 тисяч доларів і 2,8 млн гривень готівкових заощаджень.
Ірина Завгородня стала суддею КСУ у вересні 2018 року. Її кандидатуру запропонувала парламентська фракція Блоку Петра Порошенка.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».
Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.