UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чехія надасть ЗСУ артилерійські боєприпаси та медичну допомогу

Україна і Чехія вже підписали угоду про передачу допомоги.

Чехія надасть матеріальну допомогу Збройним силам України, повідомляє Міністерство оборони Чехії

Угоду про надання артилерійських боєприпасів та медичної допомоги 1 лютого підписали заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковець та головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Так Чехія підтримує Україну у протистоянні агресії РФ.

Цього ж дня, 1 лютого, в Україну майже одразу після п'ятої партії військової допомоги США прибула й шоста. Разом із тим про готовність надати Україні військову допомогу заявила Польща. Крім того, Велика Британія пообіцяла виділити 88 млн фунтів на підтримку енергонезалежності України. Це лише кілька прикладів підтримки, яку надають Україні різні країни на фоні загрози повномасштабного вторгнення РФ.

Як зберігати спокій у такій напруженій ситуації і продовжувати нормально жити, читайте у статті лікарки-психотерапевтки Олени Снісаревської «В очікуванні війни: як боротися зі страхами».  

Загроза вторгнення Росії в Україну

Росія кілька місяців активно нарощувала війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО "гарантій безпеки", згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

24 січня НАТО анонсувало збільшення своєї військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну.

29 січня Росія повідомила про завершення військових навчань біля кордону та анонсувала відведення неуточненої кількості військових на місця дислокації.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".