UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яресько та глава Мінфіну РФ можуть зустрітися в Перу

Міністри фінансів на виїзному засіданні МВФ за посередництвом Німеччини можуть особисто обговорити питання 3-мільярдного боргу України перед РФ.

Яресько та Силуанов можуть зустрітися в Перу

Міністр фінансів України Наталія Яресько і міністр фінансів РФ Антон Силуанов можуть зустрітися в ході виїзної сесії Міжнародного валютного фонду, яка пройде на цьому тижні в Лімі (Перу).

"Обговорюється можливість зустрічі російської і української сторони на рівні міністрів фінансів в ході виїзної сесії МВФ в Перу", - заявили в Мінфіні РФ, передає ТАСС.

У свою чергу Антон Сілуанов, глава російського Мінфіну, сказав у коментарі Bloomberg, що він дійсно планує зустрітися зі своєю українською колегою Наталією Яресько на цьому тижні.

За словами Сілуанова, переговори глав Мінфінів України і Росії за посередництвом Німеччини відбудуться на засіданні G20, сказав він по телефону в понеділок, 5 жовтня. Обговорення буде стосуватися різних питань, в тому числі боргу "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд.

Особиста зустріч стане першими переговорами між керівниками фінвідомств з тих пір, як Україна оголосила про плани реструктуризації та списання частини держборгу, в тому числі, і за єврооблігаціями на $ 3 млрд, які належать Росії. РФ, як і раніше очікує повернення боргу в кінці грудня, вкотре підтвердив Силуанов.

Міністерство фінансів України не відреагувало оперативно на прохання про коментарі.

Наприкінці серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, який контролює близько $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу (близько $ 3,6 млрд), а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. При цьому відстрочка для власників паперів-2015 (повинні були отримати виплати у вересні і жовтні) виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше.

Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів України, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.

Проте кілька власників "коротких" євробондів-2015 погрожували Україні заблокувати реструктуризацію боргу, а саме обмін "старих" цінних паперів на нові, оскільки вважають несправедливими запропоновані Мінфіном рівні для всіх власників умови. За даними Reuters, одним з таких кредиторів є фонд-"стерв'ятник", який раніше шантажував Аргентину дефолтом.

З 23 вересня Мінфін оголосив зупинку виплат з боргу і початок реструктуризації, яку розраховує завершити до 1 грудня. Це співпало з днем, коли Україна повинна була погасити $ 500 млн тим самим власникам "коротких" облігацій.

Відмова від виплат з боргу не є автоматично дефолтом України, якщо кредитори не вдадуться до свого права вимагати повернення грошей.

У цілому, як писала Юлія Самаєва у статті для ZN.UA, Україна могла добитися більш вигідних умов реструктуризації держборгу.