UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може втратити більше $2 млрд через рішення КСУ - міністр фінансів

Крім того, за словами Марченка, без законодавчого врегулювання питання з КСУ міжнародні партнери заблокують всі фінансові операції.

Через рішення Конституційного суду скасувати деякі пункти антикорупційного законодавства України може втратити фінансування від Світового банку на більш ніж $2 млрд.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко написав в блозі для «24 каналу».

За його словами, керівництво Світового банку сприйняло рішення Конституційного суду про скасування електронного декларування як порушення зобов'язань по Development Policy Loan (DPL, Позики на політику розвитку), що ставить під загрозу всі проекти фінансування Світовим банком на загальну суму $2,23 млрд.

"Маю оцінками керівної ланки Світового банку за рішенням КС щодо е-декларацій. Там вважають, що Україна порушує свої зобов'язання по DPL (Позика на політику розвитку - ред.). Це ставить під загрозу всі проєкти Банку з Україною. Загалом, мова йде про $2,23 млрд", - написав міністр.

Він додав, що без законодавчого врегулювання питання з КСУ міжнародні партнери заблокують всі фінансові операції.

«Ризикуємо в цьому році втратити два транші МВФ по $700 млн, а також - EUR600 млн у рамках допомоги ЄС і $350 млн - від Світового банку. А в наступному - ще $1,5 млрд від МВФ, EUR600 млн від ЄС і $350 млн Світового банку», - зазначив міністр.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.