UA / RU
Підтримати ZN.ua

Старшим радником з енергобезпеки США призначили Амоса Хохштайна, який раніше критикував «Північний потік-2»

Тепер чиновнику доведеться сприяти запуску газопроводу

Старшим радником з енергетичної безпеки США став Амос Хохштайн, який раніше працював у наглядовій раді «Нафтогазу» та критикував будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».

«Хохштайн унікально підходить для забезпечення розробки та впровадження інтегрованої стратегії зміцнення глобальної енергетичної безпеки», — прокоментував призначення держсекретар США Ентоні Блінкен.

За даними видання Axios, Хохштайн відповідатиме за впровадження угоди між США та НІмеччиною, яка дозволяє завершити будівництво трубопроводу «Північний потік-2». Вашингтон пішов на цю угоду, щоб покращити відносини з Берліном, які погіршились за часів президентства Дональда Трампа. Згідно з угодою, Німеччина зобов’язалася вжити всі свої важелі впливу, щоб Росія не використовувала новий газопровід як зброю,  сплачувала Україні транзитні збори та сприяла розвитку альтернативної енергетики в Україні.

Зважаючи на те, як негативно Хохштайн ставився до будівництва «Північного потоку-2», джерела, які близько знайомі з ним, здивовані, що чиновник погодився на таку роботу. 

В адміністрації президента США Джо Байдена описали призначення Хохштайна як «найкраще з поганої ситуації, яку ми успадкували від попередньої адміністрації».

Читайте також: Високопоставлені представники США і восьми країн виступають проти запуску «Північного потоку-2» – заява

США і «Північний потік-2»  

Наприкінці травня США оголосили про відмову вводити санкції проти оператора газопроводу «Північний потік-2» і його виконавчого директора Маттіаса Варніга.

У Держдепартаменті відмову від розширення санкцій пояснили необхідністю налагодити відносини з Німеччиною, що постраждали під час президентства Дональда Трампа. Сам Байден пояснив відмову тим, що «газопровід добудований на 90%», і водити санкції на цьому етапі контрпродуктивно для відносин з Європою.

21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту. Строни також  домовилися про заходи забезпечення енергетичної безпеки України.

Як ставитися до заяви США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? Чи дійсно це «зрада» і Україна не зможе отримати від цього жодної користі? Відповіді читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо "Північного потоку-2"».