Спеціалізована антикорупційна прокуратура знову закрила кримінальне провадження про нанесення державі збитків від формули формування ціни вугілля «Роттердам +». Національне антикорупційне бюро називає дії САП незаконними і обіцяє оскаржити їх у суді.
«Прокурор САП Пономаренко вдруге закрив справу« Роттердам+». НАБУ оскаржить це незаконне рішення. Деталі згодом», - йдеться в повідомленні, опублікованому пресслужбою НАБУ в Twitter ввечері у четвер, 21 січня.
У листопаді минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила апеляційне провадження у справі "Роттердам +" в зв'язку з відмовою від скарги.
В кінці серпня САП зняла всі підозри, висунуті раніше в ході розслідування справи "Роттердам+".
У березні 2017 го НАБУ початок кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Воно було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем). Розслідуванням було встановлено, що глава і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, збільшувала вартість вугілля. Таким чином вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.
З запуском нового ринку електроенергії, який відбувся 1 липня 2019 року, методика формування оптово-роздрібної ціни на електроенергію, більш відома як формула "Роттердам+", припинила своє існування.
Тривають розгляд справи «Роттердам+» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, котрий цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».