Зустріч глав МЗС країн G7 в Японії: ЗМІ дізналися, що увійде в спільну заяву 

Поділитися
Зустріч глав МЗС країн G7 в Японії: ЗМІ дізналися, що увійде в спільну заяву 
Зокрема, G7 підтвердить підтримку України.   

Міністри закордонних справ країн G7, ймовірно, повторять свої заклики до Росії негайно припинити війну проти України і зроблять «негласне» попередження Китаю щодо спроб змінити статус-кво силою, коли зберуться в Японії на зустріч, що розпочнеться в неділю, 16 квітня. Про це повідомляє KYODO NEWS.

Зустріч, в якій візьмуть участь міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаяші та державний секретар США Ентоні Блінкен, триватиме три дні в центральному японському курортному містечку Каруїдзава, і за її підсумками планується випустити спільну заяву.

Результати переговорів міністрів закордонних справ закладуть основу для саміту G7, який відбудеться з 19 по 21 травня в японському місті Хіросіма під головуванням прем'єр-міністра країни Фуміо Кішіда.

Японський уряд працює над тим, щоб включити в спільну заяву формулювання, які використовувалися в минулих документах G7, такі як вимога до Росії негайно вивести всі війська з України.

Міністри закордонних справ, ймовірно, також розкритикують ядерні погрози Москви і вимагатимуть, щоб РФ вивела свої війська з української атомної електростанції, яку вона захопила під час війни.

За словами джерела, запланована заява має на меті ще раз продемонструвати непохитну солідарність G7 з Україною.

З початку вторгнення Москви в лютому минулого року країни G7 – Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США, а також ЄС, посилили тиск на Росію, засудивши її дії і запровадивши низку економічних санкцій.

Країни також насторожено ставляться до Китаю, який підтримує дружні відносини з Росією і поводиться дедалі наполегливіше у Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також щодо Тайваню - самокерованого демократичного острова, який Пекін вважає своєю територією.

Очікується, що міністри закордонних справ G7 підтвердять важливість миру і стабільності через Тайванську протоку на зустрічі в Каруїдзаві, очевидно, маючи на увазі, що Китай не виключає можливості насильницького приєднання Тайваню.

Міністри також засудять повторні випробування Пхеньяном балістичних ракет і закличуть всі країни повністю виконувати санкції відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, спрямованих на стримування північнокорейської ядерної і ракетної програми.

Японський уряд сподівається, що в заяві буде згадано про прихильність G7 до ядерного роззброєння, а Кішіда планує представити своє бачення світу без ядерної зброї на саміті в Хіросімі.

Раніше повідомлялося, що напередодні травневого саміту G7 Японія розпочне проведення серії зустрічей на рівні міністрів країн групи, намагаючись очолити дискусії з низки питань, включаючи війну Росії проти України, занепокоєння щодо енергопостачання, ситуації з продовольством та світової економіки.

Що важливо розуміти про позицію Токіо та двосторонні відносини у світлі візиту японського прем’єра Фуміо Кішіди до Києва? Що найбільше змінилося в Японії щодо України після повномасштабного вторгнення Росії? Як зробити так, щоб японське головування у G7 стало поштовхом до переходу двосторонніх відносин між Києвом і Токіо на суттєво новий рівень?  Відповіді на ці запитання дає директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі