Перед самітом G7 Японія проведе серію міністерських зустрічей, однією з тем буде війна РФ проти України 

Поділитися
Перед самітом G7 Японія проведе серію міністерських зустрічей, однією з тем буде війна РФ проти України 
Японія наразі головує в G7.

Напередодні травневого саміту G7 Японія розпочне проведення серії зустрічей на рівні міністрів країн групи, намагаючись очолити дискусії з низки питань, включаючи війну Росії проти України, занепокоєння щодо енергопостачання, ситуації з продовольством та світової економіки. Про це повідомляє Japan Today.

Загалом протягом цього року в Японії заплановано 15 зустрічей на рівні міністрів, що є найбільшою кількістю, яку країна приймала за час свого головування в групі найбільших промислово розвинених держав.

Японія головує в G7 вже всьоме, а єдність групи, до якої також входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, США та ЄС, набуває все більшого значення на тлі військової агресії Росії та зростання сили Китаю.

Напередодні триденного саміту G7, що розпочнеться 19 травня, заплановано дев'ять міністерських зустрічей, які стануть основою для дискусій під час зустрічі прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіда та його колег у місті Хіросіма.

Першою з них буде дводенна зустріч міністрів, відповідальних за питання клімату, енергетики та довкілля, яка відбудеться 15 квітня у Саппоро.

За повідомленням японського уряду, серед тем для обговорення будуть зусилля, спрямовані на досягнення енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності при одночасній підтримці економічного зростання.

Війна Росії проти України, яка розпочалася в лютому 2022 року, призвела до зростання цін на нафту та газ у всьому світі, оскільки Москва була ключовим експортером енергоносіїв, що змусило країни диверсифікувати енергопостачання, в тому числі шляхом впровадження відновлюваних джерел енергії.

Протягом трьох днів, починаючи з 16 квітня, міністри закордонних справ країн G7 зберуться в курортному містечку Каруїдзава, щоб підтвердити свою єдність у протистоянні викликам безпеці з боку Росії та Китаю, а також ядерній та ракетній програмі Північної Кореї.

Країни G7 запровадили низку обмежувальних заходів проти РФ, включаючи заморожування активів глави Кремля Владіміра Путіна і виключення російських банків з міжнародної платіжної мережі SWIFT. Вони також запровадили верхню межу цін на російську нафту, щоб обмежити ключове джерело доходів Москви.

Зустріч також, ймовірно, стане шансом для провідних дипломатів підтвердити свою рішучість протистояти одностороннім спробам змінити статус-кво силою і закликати до «вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону», оскільки Китай посилює тиск на Тайвань.

В умовах, коли світова економіка бореться зі стійкою інфляцією та наслідками російської війни, міністри фінансів і керівники центральних банків проведуть переговори в місті Ніїґата з 11 по 13 травня, приблизно за тиждень до саміту в Хіросімі.

Відновлення після пандемії коронавірусу та вирішення боргових проблем країн, що розвиваються, залишаються ключовими темами, в той час як занепокоєння щодо глобальної фінансової стабільності виникло після нещодавнього краху одного з банків Кремнієвої долини, головного американського кредитора стартапів, що стало найбільшим банкрутством банку з часів фінансової кризи 2008 року.

За словами чиновників, знайомих з цим питанням, міністри фінансів, ймовірно, обговорять посилення регулювання криптовалютного сектору з метою підвищення прозорості бізнесу та захисту прав споживачів.

Очікується, що на дводенній зустрічі міністрів сільського господарства, яка відбудеться 22 квітня в місті Міядзакі, домінуватимуть дискусії про кризу з постачанням продовольства і підвищення цін на продукти харчування, оскільки війна Росії порушила роботу ключових ринків сільськогосподарських культур і добрив.

Усунення вразливостей у комунікаційній інфраструктурі буде обговорюватися, коли міністри, відповідальні за цифрові питання, зберуться на два дні з 29 квітня в місті Такасакі.

За словами японських урядовців, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розглядає можливість поїздки до Японії, щоб приєднатися до зустрічі і розповісти, як його країна впоралася з російськими кібератаками.

Також заплановані дводенна зустріч міністрів праці 22 квітня та зустріч міністрів науки і технологій з 12 по 14 травня.

Міністри освіти проведуть зустріч з 12 по 15 травня, а зустріч міністрів охорони здоров'я запланована в Нагасакі з 13 по 14 травня.

Що важливо розуміти про позицію Токіо та двосторонні відносини у світлі візиту японського прем’єра Фуміо Кішіди до Києва? Що найбільше змінилося в Японії щодо України після повномасштабного вторгнення Росії? Як зробити так, щоб японське головування у G7 стало поштовхом до переходу двосторонніх відносин між Києвом і Токіо на суттєво новий рівень?  Відповіді на ці запитання дає директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі