Показники зовнішньої торгівлі Китаю в квітні скоротилися на тлі спроб влади країни перервати тривале уповільнення темпів зростання другої найбільшої економіки світу. Як повідомила митна служба КНР, експорт впав на 1,8% порівняно з квітнем 2015 року, передає DW.
Зазначено, що зниження продажів китайських товарів за кордоном відновилося після несподіваного зростання в березні на 11,5%.
Імпорт в квітні скоротився на 10,9% до аналогічного періоду попереднього року, що стало 18-м поспіль місяцем падіння на тлі слабкого внутрішнього попиту. У березні імпорт показав 13,8% скорочення. Згідно з офіційними даними, китайська економіка продемонструвала 6,7% зростання - найнижчий за останні 7 років показник. Опитування промисловців показав скорочення активності як в індустріальному виробництві, так і кількості зайнятих людей.
Сальдо зовнішньої торгівлі у квітні становило 45,6 мільярда доларів США.
Пекін, намагаючись стимулювати самодостатність економіки і внутрішнє споживання, послабив контроль за ринками кредитів і нерухомості. Аналітики відзначають, що вплив цих рішень буде тимчасовим. Березневе зростання експорту, кажуть вони, пояснюється слабкою базою минулого року і пожвавленням бізнесу після китайського Нового року в лютому.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада Китаю заборонила економістам і аналітикам публікувати песимістичні прогнози щодо стану національної економіки.
Також видання Newsweek писало про те, що Китай не хоче, щоб ЄС і США підписали нову торговельну угоду, оскільки воно нібито Захід дозволить відновити своє економічне й політичне домінування в світі.
В інтерв'ю ZN.UA головний економіст зазначив, що глибокі внутрішні проблеми не дають Україні скористатися змінами в китайській економіці. Структурні зміни в економіці КНР дають Україні шанс підвищити свою конкурентоспроможність.