Зникнення прибережних лісів становить серйозну загрозу

Поділитися
Зникнення прибережних лісів становить серйозну загрозу © Naked Science
Вчені назвали основні причини, чому мангрові ліси треба врятувати.

Багатьом людям мангрові ліси можуть здатися лише «прибережними братами» внутрішніх лісів, але ці екосистеми унікальним чином підтримують планету та людей: від поглинання вуглецю до захисту від повені.

Але, незважаючи на їх важливість, мангрові ліси знаходяться під загрозою зникнення. Більше третини вже зникли, і в таких регіонах, як Америка, вони зникають швидше, ніж тропічні ліси, повідомляє Всесвітній економічний форум.

Значна частина зникнення мангрових лісів пов’язана із використанням землі для сільського господарства, промислового розвитку та інфраструктурних проектів.

Крім зміни клімату та забруднення, існують також локальні загрози. Вони включають надлишковий збір деревини, а також дамби і зрошення, які зменшують потік води, що надходить до лісів, та надмірний вилов риби, що спричиняє порушення в ланцюгах живлення.

Люди руйнують прибережну екосистему, яка підтримує важливі засоби для існування. Вчені називають п’ять основних причин, чому важливо зберегти мангрові ліси.

Мангрові ліси є природною береговою обороною

Міцна система коріння мангрових дерев допомагає сформувати природний бар’єр проти сильних штормових хвиль та повеней. Річковий та наземний осад захоплюється корінням, що захищає берегові зони та уповільнює ерозію. Цей процес фільтрації також запобігає потраплянню шкідливого осаду на коралові рифи та луки з морськими травами.

У 2017 році, за підрахунками ООН, майже 2,4 мільярда людей жили у межах 100 км від узбережжя. Мангрові ліси забезпечують цінний захист для населення, яке перебуває під загрозою підвищення рівня моря та екстремальних погодних явищ, спричинених зміною клімату.

Мангрові ліси поглинають багато вуглецю

Прибережні ліси допомагають боротися з глобальним потеплінням, «видаляючи» вуглекислий газ з атмосфери. Більша частина поглинутого вуглекислого газу зберігається всередині рослини. Коли коріння, гілки та листя мангрових дерев гинуть, вони зазвичай «покриваються ґрунтом», а потім занурюються під воду, уповільнюючи розпад матеріалів та зберігаючи вуглець.

Дослідження показують, що прибережні мангрові ліси перевершують більшість інших лісів за здатністю зберігати вуглець. Дослідження мангрових лісів в Індо-Тихоокеанському регіоні показало, що на гектар території вони утримують у чотири рази більше вуглецю, ніж інші тропічні ліси.

Мангрові ліси є джерелом важливих засобів для існування людей

Багато людей, які проживають поблизу мангрових лісів, залежать від них. Дерева є надійним джерелом деревини для будівництва, яка цінується за витривалість. Однак у деяких районах деревину нерівномірно збирають для виробництва целюлози та інших цілей, що викликає занепокоєння щодо поміркованості такого використання мангрових лісів.

Місцеві жителі збирають рослинні екстракти через їх лікувальні властивості, а листя мангрових дерев часто використовують як корм для тварин.

Води поблизу мангрових лісів часто забезпечують місцевих рибалок великим запасом риби, крабів та молюсків для продажу.

Прибережні ліси стимулюють розвиток екотуризму

Екологічний туризм є стимулом для збереження наявних мангрових лісів із потенціалом отримання доходу для місцевого населення.

Часто розташовані поблизу коралових рифів та піщаних пляжів, мангрові ліси створюють широке середовище для таких видів діяльності, як спортивна риболовля, веслування на байдарках та тури спостереження за птахами.

Звичайно, важливо підтримувати баланс між кількістю відвідувачів та захистом екосистеми лісів. Якщо екологічний туризм буде реалізуватися на стабільних рівнях, він може стати ідеальною мотивацією для захисту мангрових лісів

Мангрові ліси багаті біорізноманіттям

Людська діяльність спричинила величезну втрату біорізноманіття в наземних і морських екосистемах по всьому світу, поставивши під загрозу зникнення багато видів рослин і тварин.

«Фільтруючи» прибережні води, мангрові ліси утворюють багате поживними речовинами середовище для численних біологічних видів.

У мангровій екосистемі живе велика кількість диких тварин, включаючи численні види риб, крабів та креветок, молюсків та ссавців, таких як морські черепахи. Мангрові дерева є домом для багатьох видів птахів. Через зникнення таких лісів цінне середовище проживання втрачається, що загрожує виживанню безлічі видів.

Але це ще не вся історія. Ліси також є потенційним джерелом ще поки недостатньо досліджених біологічних матеріалів, які могли б принести користь людству, таких як антибактеріальні сполуки, стійкі до шкідників, які також втрачаються під час «очищення» прибережних лісів.

Захист природних екосистем, таких як мангрові ліси, не тільки сприяє збереженню біорізноманіття, але також допомагає зберегти життєво важливі ресурси для людства.

Доповідь Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) свідчить, що багато біологічних видів можуть зіштовхнутися з втратою середовища існування унаслідок глобального потепління.

Корали будуть знебарвлюватися, пінгвіни втратять антарктичні крижини.

Унаслідок підвищення температури на 1,5 ° С багато біологічних видів зіштовхнуться із постійними проблемами у пошуку їжі та виживанні загалом, йдеться у звіті WWF про наслідки кліматичної кризи для 12 ключових біологічних видів у всьому світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі