У ході дослідження вчені вивчили зразки древніх осадових порід, які були зібрані на узбережжі різних країн світу і датуються періодом від семи до 10 тисяч років тому.
Максимум останнього зледеніння припав на 20-25 тисяч років тому, коли рівень Світового океану був більш ніж на сотню метрів нижчим. Відтоді стало теплішати і вода почала прибувати на швидкості, що іноді сягала семи міліметрів на рік. До 7-10 тисяч років тому, коли на планеті стало досить тепло, а темпи підйому морів сповільнилися, мангрові ліси стали поширюватися по узбережжях.
За допомогою палеокліматичних моделей вченим вдалося визначити швидкість зростання рівня моря в різних регіонах в той період. Крім того, вони змогли визначити також період, коли почали рости мангри.
Виявилося, що ліси почали зростати тоді, коли океани почали прибувати менш, ніж на 6,1 міліметра на рік. Сьогодні ситуація інша, і високий вміст вуглекислого газу в атмосфері дозволить рослинам швидше накопичувати біомасу. Тим не менш, за розрахунками вчених, сім міліметрів на рік - це межа, яку здатні винести мангрові ліси.
За словами дослідників, при збереженні нинішніх тенденцій до 2050 року океан буде прибувати на шість-сім міліметрів на рік. Навіть при найсприятливішому сценарії і при скороченні кількості викидів, цей показник буде досягнутий до 2100 року. Можливо, пізніше загибель мангрових лісів вже не можна буде зупинити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Абердинського університету заявили про те, що рослинний покрив Землі може бути адаптований до можливого похолодання приблизно в сім разів краще, ніж до швидкого потепління, яке загрожує біосфері зараз. Найбільша небезпека загрожує рослинності з помірних широт.