Дика природа під загрозою знищення через глобальне потепління — The Guardian

Поділитися
Дика природа під загрозою знищення через глобальне потепління — The Guardian © Википедия
Наслідки кліматичної кризи вплинуть і на комерційні інтереси людей, кажуть вчені.

Доповідь Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) свідчить, що багато біологічних видів можуть зіштовхнутися з втратою середовища існування унаслідок глобального потепління, пише The Guardian.

Корали будуть знебарвлюватися, пінгвіни втратять антарктичні крижини, іпатки навколо узбережжя Великої Британії не зможуть нагодувати своїх дитинчат, а чорнонога білка-мавпа з Амазонки опиниться на межі вимирання, якщо світ не зможе зупинити глобальне потепління та зупинити нагрівання планети на 1,5 ° C вище доіндустріального рівня.

Унаслідок підвищення температури на 1,5 ° С багато біологічних видів зіштовхнуться із постійними проблемами у пошуку їжі та виживанні загалом, йдеться у звіті WWF про наслідки кліматичної кризи для 12 ключових біологічних видів у всьому світі.

У Великій Британії птахи іпатки зіштовхнуться з великою загрозою унаслідок нагрівання морів. Пісчанкові становлять велику частину раціону морських птахів, а самі вони залежать від ракоподібних. Оскільки пісчанкові втрачають їжу, так само від нестачі їжі можуть страждати і морські птахи, через це цілі групи живих організмів опиняються під загрозою.

Звіт виявив, що наслідки глобального потепління, яке дійшло до більш ніж на 1 градус вище доіндустріального рівня, вже можна помітити у Великій Британії. Наприклад, білі зайці на високогір’ях Шотландії взимку «одягають» білі шуби для маскування, але сніг тане раніше, перш ніж їх шуби повернуться в коричневий колір, залишаючи зайців вразливими перед хижаками.

Попри те, що потепління на 0,5 ° С вище нинішніх рівнів може здатися незначним, звіт виявив, що наслідки будуть шкідливими для широкого кола біологічних видів, включаючи снігових барсів, бегемотів, мавп та жаб, морських черепах і коралів. Для прикладу, черепахи чутливі навіть до незначних перепадів температури.

У звіті також розглядалася доля чорноногої білки-мавпи Амазонки, яка живе у заплавах, тому надмірні повені, які, згідно з прогнозами, почастішають при температурі 1,5 ° С, можуть знищити цілу популяцію.

Комерційні інтереси у всьому світі також опиняться під загрозою, якщо температура підніметься вище 1,5 ° С. Для прикладу, плантації кави вразливі до підвищення температури - майже 90% плантацій кави в Південній Америці можуть перестати приносити врожай до 2050 року.

Виконавчий директор з питань науки і охорони природи WWF Майк Барретт сказав, що кліматична криза додає величезних втрат для дикої природи: глобальні популяції дикої природи вже впали на 68% з 1970 року.

«Природа - це наша система підтримки життя, і її подальше руйнування не тільки знищує локальну дику природу та популяції, але й робить планету менш стабільною, піддаючи ризику саме виживання. Це не віддалена загроза - наслідки зміни клімату вже відчуваються, і якщо ми не будемо діяти зараз, то ризикуємо наблизитися до катастрофи», - сказав він.

Одна із авторів доповіді Таня Стіл каже, що уряди повинні розширити свої зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Багато країн, включаючи Велику Британію та США, а також ЄС, вже пообіцяли різке скорочення викидів до 2030 року, але навіть після реалізації цих обіцянок до кінця століття глобальна температура може зрости на 2,4 ° С.

«Світові лідери повинні скористатися шансом кліматичної конференції Cop26, щоб побудувати більш стабільне майбутнє, в основі якого лежить природа. Як господарі саміту, уряд Великої Британії повинен показати, що може досягти своїх амбіційних кліматичних цілей, опублікувавши надійний план дій без затримки, окресливши кроки, які він вживатиме для скорочення шкідливих викидів та досягнення кліматичної нейтральності», - каже Стіл.

Автори звіту також заявили, що захист життєво важливих середовищ існування буде вкрай необхідним для боротьби з глобальним потеплінням. Чим більше рослин почнуть втрачати ландшафти унаслідок погіршення екології, тим гірші наслідки принесе кліматична криза. Наприклад, забруднене морське середовище означає, що моря зможуть поглинати менше вуглецю, вирубка лісів також призводить до зменшення кількості дерев, які поглинають вуглець, а висихання торфовищ і заболочених ділянок вивільняє більше вуглекислого газу, резюмує видання.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі