Зміна кон'юнктури на Близькому Сході та Україна: палестинці привітали першого посла Саудівської Аравії

Поділитися
Йдеться про дипломатичну кон'юнктуру в регіоні, де розуміння щодо союзників і противників України стає то чіткішим, то знову розмивається. 

Палестинські офіційні особи привітали першого посла Саудівської Аравії. За їхніми словами, на знак підтримки, хоча королівство Перської затоки розглядає перспективу встановлення офіційних дипломатичних відносин з Ізраїлем (історичним противником палестинців - ред.). Про оновлення дипломатичної кон'юнктури на Близькому Сході пише Reuters

Саудівська Аравія, батьківщина ісламу, відстоювала палестинську справу та уникала офіційних зв’язків з Ізраїлем, але США прагнуть просувати те, що могло б стати історичною близькосхідною угодою, яка включала б нормалізацію ізраїльсько-саудівських відносин.

Примітка:  В останні роки ходили чутки, які вказували на закулісну дипломатичну та розвідувальну співпрацю між Саудівською Аравією та Ізраїлем, з яким в України в останні дні відносили похитнулися. Ціль вищезгаданого співробітництва - досягнення спільних цілей проти Ірану. Союзника Росії, як відомо.  Однак Саудівська Аравія підтримує створення палестинської держави на основі кордонів до 1967 року зі столицею у Східному Єрусалимі.

На церемонії в Йорданії дипломатичний радник президента Палестини Махмуда Аббаса Маджді аль-Халіді отримав копію вірчих грамот посла Наєфа Ас-Судаірі як нерезидента. Цей крок став «важливим кроком, який сприятиме подальшому зміцненню братських відносин, які пов’язують дві країни та два братніх народи», – сказав аль-Халіді. Палестинський аналітик Талал Окал сказав, що дипломатичне призначення було півкроком до офіційного представництва Саудівської Аравії на Західному березі (ріки Йордан). «Це також сигнал про те, що Саудівська Аравія віддана правам палестинців у повністю суверенній державі», — додав він.

Міністр закордонних справ Палестини Ріяд аль-Малікі заявив минулого тижня, що Палестинська влада Аббаса, яку підтримує Захід, сподівається співпрацювати з Саудівською Аравією через їхню стурбованість щодо потенційної нормалізації відносин із Ізраїлем.

 Офіційні особи США, Ізраїлю та Саудівської Аравії заявили, що будь-яка подібна угода буде далекою, і складні проблеми, які потрібно вирішити, включаючи ескалацію насильства на окупованому Ізраїлем Західному березі річки Йордан і можливість розвитку цивільної ядерної енергетики Саудівською Аравією.

Примітка. В результаті Шестиденної війни 1967 Західний берег був окупований Ізраїлем. Але разом із самоврядним сектором Газа та Східним Єрусалимом визнані державою Палестина своєю суверенною територією і, таким чином, залишаються осередком ізраїльсько-палестинського конфлікту. Міжнародна спільнота вважає ізраїльські поселення на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі незаконними згідно з міжнародним правом, хоча Ізраїль це заперечує.

Палестинці стурбовані тим, що будь-яка угода може послабити підтримку їхньої справи в арабському світі та підірвати їхні надії на незалежну палестинську державу.

 Саудівська Аравія тихо прийняла так звані угоди Авраама, які нормалізували відносини між Ізраїлем і країнами Перської затоки, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном.

Коли його запитали, чи розглядатиме він поступки палестинцям як частину угоди з Саудівською Аравією, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху сказав в інтерв’ю NBC цього місяця: «Палестинці повинні мати всю владу, щоб керувати собою, і жодного з повноважень, щоб погрожувати нам".

Члени його жорстко правої коаліції, однак, виключили будь-які поступки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі