ЗМІ США критикують ДеСантіса за слова про війну в Україні: «Це велика і небезпечна для Америки помилка»

Поділитися
Американські видання, лояльні до обох партій, критикують губернатора Флориди за те, що він фактично повторює твердження Трампа, які потенційно можуть наразити американців на смертельну небезпеку.

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс припустився небезпечної помилки, коли сказав, що широкомасштабне вторгнення Росії в Україну - це заледве «територіальна суперечка», результат якої нібито не має ніякої цінності для інтересів США.

«Колишній юрист ВМС повинен знати, що задобрюванням краще не займатися. Але він потурає ізоляціоністському крилу своєї партії, повторюючи колишнього президента Дональда Трампа перед висуванням кандидатури в президенти від Республіканської партії в 2024 році», - пише лояльне до демократів видання Washington Post в редакційній статті.

ДеСантіс, відповідаючи на питання ведучого Fox News Такера Карлсона, наголосив, що «мир повинен бути метою». Але дозволити Росії робити все, що їй заманеться, - це не спосіб його досягти, а якраз навпаки - гарантований шлях до нових конфліктів і більш небезпечного, нестабільного світу.

«Підтримка України має пряме відношення до національних інтересів Америки. Закритися в собі означає створити вакуум влади, який Москва, Пекін, Тегеран, Пхеньян і багато інших з радістю заповнили б. Китай стежить. Тайвань стане більш вразливим, якщо Росії зійде з рук анексія великої частини сусідньої суверенної країни», - наголошує Washington Post.

Редакція лояльного до Республіканської партії видання Wall Street Journal теж вважає, що потенційний кандидат в президенти США ДеСантіс зробив велику помилку, коли розкритикував допомогу Україні.

«Він закликав до «миру», при цьому не пояснивши, як зробити так, щоб цей мир не став могилою для українців, якщо Захід скасує свою підтримку в той час, коли Владімір Путін наступає», - пише видання.

Редакція Wall Street Journal допускає, що ДеСантіс просто прочитав політичні настрої. Опитування свідчать: приблизно 40% республіканців вважають, що США дають «надто багато» Україні. Хоча в березні минулого року такої думки дотримувалися лише 9%. Видання пояснює, що це швидше наслідок поляризованої американської політики.

«Багато республіканців проти того, щоб допомагати Україні, тому, що це робить Джо Байден, а їх дзеркальне відображення - це демократи з антивоєнного лівого крила, які клеять наклейки з українським прапором на свої електромобілі», - йдеться в статті.

Wall Street Journal застерігає, що Республіканській партії не варто загравати з ізоляціонізмом. Така її політика в 1930-х роках призвела до десятиліть «вигнання в пустелю» з суспільного життя. Наївність республіканців була виставлена на показ, коли Японія атакувала Перл-Харбор. Електоральна стигма не зникала аж до тих пір, поки герой висадки в Нормандії Дуайт Ейзенхауер не врятував Республіканську партію від Роберта Тафта з його небажанням підтримувати НАТО.

Газета New York Times, лояльна до табору демократів, називає слова ДеСантіса «шокуючим викривленням самої природи конфлікту». Видання звинувачує республіканця з Флориди в тому, що він зрадив політику своєї партії, яку сформулював президент Рональд Рейган. Звісно, сучасна Росія - це не «імперія зла» таких же розмірів і масштабів, як старий СРСР. Але злий російський режим намагається збудувати нову імперію, яка «буде розширюватися знову і знову, аж поки її не зупинять, заплативши катастрофічну ціну».

Сьогодні в таборі «правих» в США модно висміювати рейганізм як «ідеологію-зомбі». Певні політичні підходи Рейгана і справді були створені виключно для його часів. Але це не вся історія. Рональд Рейган очолив країну, яка перебувала в глибокій економічній кризі, як і зараз, а також протистояла набагато могутнішому супернику, ніж сучасна Росія чи Китай. Однак, в ті часи Америка добре знала, що їй потрібно зберегти свою силу і моральну чіткість, щоб розібратися з викликами вдома і за кордоном.

«40 років тому Рейган говорив впевнено і правдиво про природу зовнішніх загроз. Цього тижня Рон ДеСантіс і Дональд Трамп провалили це завдання. Обоє політиків, які збудували свої бренди навколо битви з внутрішніми політичними ворогами, тепер зів’яли перед російською зброєю. Якщо хтось з них візьме гору, тоді Республіканська партія Рейгана буде справді втрачена, її моральна чіткість зникне, а збереження міжнародного порядку стане завданням Демократичної партії, яка демонструє більшу впевненість в моралі і військовій силі США, ніж республіканці», - йдеться в статті.

Лояльне до Республіканської партії видання National Review вважає, що невдалі заяви Рона ДеСантіса будуть переслідувати його впродовж всієї передвиборчої кампанії і аж до виборів президента США в 2024 році.

«Неспровоковане вторгнення Росії в України - це така ж «суперечка» за територію, як і у випадку, коли грабіжник і вкладник банку «сперечаються» за гроші. Ця заява ставить знак рівності між загарбником і жертвою. ДеСантісу буде важко пояснити, чому гіпотетична перспектива китайского захоплення територій в Тихоокеанському регіоні - це більш невідкладна проблема, ніж поточна російська окупація територій в країні, яка межує з союзниками США, з якими у нас є угода про оборону», - пише видання.

Британське видання The Economist теж розкритикувало потенційного кандидата в президенти США від Республіканської партії, звинувативши його в запрошенні Путіна до розширення своєї агресії за межі України. Російський автократ переконаний, що мінлива і зосереджена на собі Америка скоро втомиться захищати Європу. І Росія зможе отримати від цього вигоду, заповнивши вакуум.

«Кого б не обрала Росія наступною: Грузію чи Молдову, - перш ніж почати випробовувати НАТО, проблеми, з якими зіштовхнеться Америка, будуть значно більшими, ніж сьогодні. Зміцнюючи переконання Путіна, ДеСантіс грається з логікою, яка поставить життя американців під загрозу», - пише видання.

The Economist також додає, що ДеСантіс підриває і власний пріоритет протистояння з Китаєм. Якщо США покинуть Україну, тоді країни в Азії, які залежать від американського захисту, почнуть ставити під сумнів надійність союзника у Вашингтоні. Втративши свою віру, дехто з них стане на бік Китаю. Інші, такі як Японія і Південна Корея, можуть зайнятися створенням ядерної зброї. Все це не в інтересах США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі