ЗМІ: До зникнення Чауса можуть бути причетними ще четверо українців

Поділитися
ЗМІ: До зникнення Чауса можуть бути причетними ще четверо українців © RISE Moldova
Вони використовували "паспорти прикриття" - засіб з арсеналу спецслужб, та вигадані імена. 

До зникнення колишнього судді Миколи Чауса у Кишиневі можуть бути причетні ще четверо громадян України, які, ймовірно, в'їхали до Молдови під вигаданими іменами. Про це повідомляють журналісти у спільному розслідуванні молдовського RiSE Moldova та українського "Слідство.інфо".

У фокусі уваги слідчих у Молдові опинилися 20 громадян України. Журналісти проаналізували їх дані та виявили окрім згаданого раніше Едуарда Ставицького ще чотирьох громадян України, які відвідали Молдову під вигаданими іменами під час зникнення екссудді Чауса. 

Українці потрапили в країну наприкінці березня. Перші двоє - 33-річний Олексій Нечаєв і 36-річний Олексій Сотников, перетнули кордон за 10 днів до зникнення Чауса, тобто 24 березня, через пункт пропуску Тудора з боку Одеської області рейсовим автобусом. Інші двоє - 24-річний Андрій Бородінов і 50-річний Сергій Гончар, таким же чином потрапили в країну 26 березня. 

За даними правоохоронців, усі вони жили в одному і тому ж готелі в Кишиневі у сусідніх номерах. Гончар розрахувався за обидві кімнати готівкою. 

3 квітня, через 6 годин після викрадення судді, Нечаєв, Сотников і Бородінов виїхали з Молдови рейсовим автобусом, знову через пункт Тудора. Як свідчать молдовські прикордонники, людина з іменем Сергій Гончар не покидала країну до 27 квітня. 

"За даними матеріалів молдовського слідства, з якими ознайомились RISE Moldova, під такими іменами ці четверо українців зупинялися в готелях у Кишиневі та орендували авто, у тому числі з GPS-трекером, що дозволяло навіть за деякий час побачити маршрут авто. Завдяки цим даним силовими побачили, що деякі з чотирьох кілька днів поспіль кружляли у районі, де проживав Чаус, у тому числі безпосередньо біля його домівки", - йдеться в розслідуванні. 

Журналісти RiSE Moldova та "Слідство.інфо" перевірили дані, після чого підсумували, що усі четверо громадян України могли в'їхати в Молдову під вигаданими іменами з "паспортами прикриття" - саме такі спецслужби, як правило, використовують для спецоперацій. 

RISE Moldova дізналися зі своїх джерел в поліції, що в реєстрі платників податків немає людей з іменами Олексій Нечаєв і Олексій Сотников, народжених тоді, коли зазначено в їх паспортах. А щодо Нечаєва, то його закордонний паспорт - перший, виданий на це ім'я. До того ж немає інформації про відомство, яке видало документи Сотникову. 

Журналісти також не виявили громадян за місцями їх прописки, вказаними в документах. 

Така ж ситуація з двома іншими українцями. 

"Після перевірки імен Гончара і Бородінова не вдалося ідентифікувати жодної людини з тими ж даними, що були вказані у паспортах, які українці показали на кордоні. Проте з’ясувалося, що посвідчення особи Бородінова було видане за тиждень до прибуття у Молдову. Журналісти пишуть, що знайшли людей, схожих на тих, які подорожували під іменами Нечаєва, Сотникова, Бородінова і Гончара, але їхні реальні імена встановити не вдалося", - йдеться в розслідуванні. 

Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева. Молдавські ЗМІ повідомили, що суддю вивезли в Україну на автомобілі з дипломатичними номерами. За даними журналістів, до викрадення судді Чауса можуть бути причетні українські спецслужби. Журналіст Юрій Бутусов припустив, що викраденням Чауса Офіс президента намагається відволікти увагу від провалу спецоперації з ПВК «Вагнер».

Голова МЗС Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не причетна до викрадення Чауса, а також запропонував Кишиневу допомогу Києва в розслідуванні інциденту.

Суддю викрали невдовзі після публікації журналістського розслідування про причетність українських спецслужб до втечі Чауса з України.

Нагадаємо, у 2016 році суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус був затриманий при отриманні хабара в $ 150 тисяч. За даними САП, Чаус вимагав ці гроші у справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотиків. Детективи НАБУ провели обшук в його автомобілі, де виявили частину хабара в $ 70 тисяч, ще $ 80 тисяч він заховав у своєму укритті, на земельній ділянці, у банці.

У березні 2017 року Чаус був затриманий в Молдові і провів 15 діб під арештом. Суддя просив владу Молдови надати йому політичний притулок, але отримав відмову. У САП пообіцяли вимагати екстрадиції Чауса до України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі