Жыве Беларусь: як білоруси відстоюють свої права на шостий день протестів - фото

Фото
Поділитися
На сьогоднішній день звільнили понад 2 тисячі затриманих, в тому числі і трьох українців.

У Білорусі вже шостий день тривають акції протесту, які почалися по всій країні після оголошення попередніх результатів президентських виборів, що відбулися 9 серпня.

Глава Центрвиборчкому Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем. Однак з багатьох білоруських міст надходили повідомлення про фальсифікації.

Після цього жителі Білорусі й вийшли на вулиці, вимагаючи чесного підрахунку голосів. Крім того, громадяни вимагали від влади звільнити всіх затриманих і політв'язнів та провести демократичні вибори.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати й пневматичну та вогнепальну зброю. Більше 6 тисяч осіб були затримані, понад 250 отримали травми, двоє людей загинули.

Під час протестів у Білорусі затримали чотирьох українців - Костянтина Рєуцького, Євгенія Васильєва, Оксану Альошину і Романа Шишка. Перших двох уже звільнили, щодо четвертого ведуться переговори. Всього на сьогоднішній день в Білорусі звільнили понад 2 тисячі затриманих.

Через кілька днів, після початку протестів, в Білорусі почалася хвиля звільнень. Журналісти почали йти з державних ЗМІ, чиновники - з державних структур, а деякі силовики відмовилися застосовувати силу проти народу. При цьому в мережі запустили флешмоб, в рамках якого колишні спецназівці, чинні міліціонери на відео показують як рвуть і викидають форму. Вони кажуть, що їм соромно бути частиною цієї системи.

На найбільших підприємствах Білорусі почалися безстрокові страйки робітників, білорусів також закликають перекривати дороги. Вдень білоруси шикуються в Ланцюги Солідарності - таку форму мирних протестів вони практикували і до виборів 9 серпня. У них беруть участь переважно жінки: «Якщо затримують чоловіків, будемо стояти ми», - кажуть активістки.

Офіційного лідера у протестуючих немає, активісти і волонтери координуються в месенджерах. При цьому кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська, яка виїхала в Литву, закликала мерів всіх міст стати організаторами мирних масових зібрань. Вона також заявила про те, що ініціювала створення Координаційної ради для забезпечення передачі влади в країні після виборів президента.

Влада Білорусі звинувачує «іноземні держави» в координації протестів, а їх учасників називають «п'яницями, наркоманами і безробітними з кримінальним минулим». МВС щодня рапортують про затримання «координаторів і спонсорів» протестів, а також виробників «коктейлів Молотова».

ЄС, НАТО, ООН, низка європейських держав і міжнародних організацій засуджують насильство проти протестувальників, закликаючи Олександра Лукашенка припинити розгін акцій і масові затримання їх учасників.

Тримати руку на пульсі ситуації в Білорусі можна в нашому текстовому онлайні. Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі