Журналісти ВВС розповіли про спроби зв'язатись з родиною солсберійського отруйника "Боширова"

Поділитися
Журналісти ВВС розповіли про спроби зв'язатись з родиною солсберійського отруйника "Боширова" Чепіга-старший виявився такою ж "звичайною особою", як і "Руслан Боширов" © Metropolitan police
Односельці впізнали Анатолія Чепігу ("Руслана Боширова") на фото.

Кореспондент BBC News Вілл Вернон відвідав село Березівка (Амурська область, РФ), де спробував поспілкуватись з родиною полковника Головного розвідувального управління Генерального штабу Міністерства оборони Росії Анатолія Чепіги, відомого як солсберійський отруювач "Руслан Боширов", повідомляє BBC Україна.

За даними видання, двоє мешканців села упізнали Чепігу. Так, за фото, поширеним британською поліцією, Чепігу-"Боширова" упізнала мешканка села. Жінка згадала, що Анатолій Чепіга був офіцером, служив у гарячих точках й отримав звання Героя Росії. Інша мешканка зраділа, побачивши раннє фото чоловіка на паспорт: "А це малий!".

Вона ж розповіла кореспонденту про те, що Анатолій "був ударником", служив у Чечні, втім вона не бачила його з тих пір, як той був ще школярем. І додала, що батьки чоловіка вже виїхали із села. Співрозмовниця журналіста не була впевнена у тому, що на фото Чепіги та британських фото "Боширова" - одна й та сама людина.

"Я не повірила, що він був отруйником Скрипалів. Зараз можна що завгодно накоїти і на кого завгодно звалити", - прокоментувала вона обвинувачення Лондона. Про те, що ГРУшників "Петрова" і "Боширова" підозрюють в отруєнні екс-співробітника військової розвідки РФ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії, жінка дізналася з теленовин.

За даними журналістів, Володимиру Чепізі 64 роки.У 1990-х роках він був директором і співзасновником ЗАТ "Cпеціалізована пересувна механізована колона "Івановська". На початку 2000-х років працював в адміністрації Іванівського району Амурської області РФ, згодом - в інженерно-саперному батальйоні в Березівці.

Тетяні Чепізі також 64 роки, вона також працювала у військовій частині в Березівці. Згідно з даними з відкритих джерел, у цьому районі розташований 37-й інженерно-саперний полк ЗС Росії.

Навесні 2014 року Чепіги продали будинок і земельну ділянку в Березівці та придбали квартиру в Благовєщенську. З купівлею нерухомості допомогла держава: згідно з матеріалами справи Іванівського районного суду Амурської області, у 2016 році люди з іменами Володимир і Тетяна Чепіга судилися з місцевим управлінням соцзахисту через несплату відомством субсидії на відшкодування частини витрат з придбання однокімнатної квартири в іпотеку.

Субсидію вони отримали за програмою допомоги муніципальним службовцям чи громадянам, які постраждали від проблемних забудовників. Юридично Чепіги підпадали під першу категорію.

Володимир Чепіга не відповів на запит журналістів у російській соцмережі "Одноклассники". Але видання знайшло номер телефону, яким родина користувалась наприкінці 2000-х. У різних базах даних він зареєстрований то на Чепігу-старшого, то на його дружину.

"У вересні 2018 року цей номер був вказаний в оголошенні про здачу кімнати в Благовєщенську на ім'я Олена (одну з родичок Чепіг звуть Олена, однак BBC не вдалося точно встановити, що мова йде про одну й ту саму жінку)", - йдеться у матеріалі.

Дзвінок № 1

Кореспондент BBC Сара Рейнсфорд: Алло, Володимир?

Голос з акцентом: Ні, це не Володимир.

Кореспондент: Вибачте, це Анатолій? (ще один член родини Чепіг – ред.).

Голос: Ні-ні, взагалі інший.

Кореспондент: Ви б не могли покликати Володимира до телефону?

Голос: Ні. Ні.

Кореспондент: Вибачте, а ви хто?

Голос: [кладе трубку].

Дзвінок № 2

Кореспондент: Вибачте, а Володимира можна?

Голос: Ні, я взагалі інша людина! Узбек я. Ти переплутав.

Кореспондент: Вибачте, у нас цей телефон зареєстрований на Володимира Чепігу. Ви його не знаєте?

Голос: Ні-ні, не знаю.

Кореспондент: Просто він давно користується цим телефоном. Дивно, що він раптом у вас.

Голос: Я три місяці купить телефон одна людина три тисячі і все.

Кореспондент: Ви купили цей телефон три місяці тому, ви сказали?

Голос: Так. Так.

Кореспондент: Три місяці тому у Володимира?

Голос: Не знаю, один росіянин, імені не знаю.

Кореспондент: А ви не могли б мені допомогти зв'язатися з тією людиною, яка продала телефон?

Голос: Не знаю його.

Кореспондент: А ви в якому місті перебуваєте? У Благовєщенську?

Голос: У Благовєщенську.

Кореспондент: У місті або селі?

Голос: У місті.

Кореспондент: А ви яким чином купили телефон у Володимира? На вулиці або в кіоску?

Голос: На вулиці.

Кореспондент: З якого міста ви з Узбекистану?

Голос: [нерозбірливо] навіщо тобі з якої я області та моя адреса?

Кореспондент: Звідки ви самі?

Голос: [кладе трубку].

Нагадаємо, раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжнє ім'я особи, яка вдавала із себе "Руслана Боширова". Нею виявився офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга.

Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". ЗМІ цього ж вечора знайшли нападників, заявивши про те, що паспорти "Петрова" і "Боширова" справжні та відрізняються лише останньою цифрою.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.

5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі