За даними видання, двоє мешканців села упізнали Чепігу. Так, за фото, поширеним британською поліцією, Чепігу-"Боширова" упізнала мешканка села. Жінка згадала, що Анатолій Чепіга був офіцером, служив у гарячих точках й отримав звання Героя Росії. Інша мешканка зраділа, побачивши раннє фото чоловіка на паспорт: "А це малий!".
Вона ж розповіла кореспонденту про те, що Анатолій "був ударником", служив у Чечні, втім вона не бачила його з тих пір, як той був ще школярем. І додала, що батьки чоловіка вже виїхали із села. Співрозмовниця журналіста не була впевнена у тому, що на фото Чепіги та британських фото "Боширова" - одна й та сама людина.
"Я не повірила, що він був отруйником Скрипалів. Зараз можна що завгодно накоїти і на кого завгодно звалити", - прокоментувала вона обвинувачення Лондона. Про те, що ГРУшників "Петрова" і "Боширова" підозрюють в отруєнні екс-співробітника військової розвідки РФ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії, жінка дізналася з теленовин.
За даними журналістів, Володимиру Чепізі 64 роки.У 1990-х роках він був директором і співзасновником ЗАТ "Cпеціалізована пересувна механізована колона "Івановська". На початку 2000-х років працював в адміністрації Іванівського району Амурської області РФ, згодом - в інженерно-саперному батальйоні в Березівці.
Тетяні Чепізі також 64 роки, вона також працювала у військовій частині в Березівці. Згідно з даними з відкритих джерел, у цьому районі розташований 37-й інженерно-саперний полк ЗС Росії.
Навесні 2014 року Чепіги продали будинок і земельну ділянку в Березівці та придбали квартиру в Благовєщенську. З купівлею нерухомості допомогла держава: згідно з матеріалами справи Іванівського районного суду Амурської області, у 2016 році люди з іменами Володимир і Тетяна Чепіга судилися з місцевим управлінням соцзахисту через несплату відомством субсидії на відшкодування частини витрат з придбання однокімнатної квартири в іпотеку.
Субсидію вони отримали за програмою допомоги муніципальним службовцям чи громадянам, які постраждали від проблемних забудовників. Юридично Чепіги підпадали під першу категорію.
Володимир Чепіга не відповів на запит журналістів у російській соцмережі "Одноклассники". Але видання знайшло номер телефону, яким родина користувалась наприкінці 2000-х. У різних базах даних він зареєстрований то на Чепігу-старшого, то на його дружину.
"У вересні 2018 року цей номер був вказаний в оголошенні про здачу кімнати в Благовєщенську на ім'я Олена (одну з родичок Чепіг звуть Олена, однак BBC не вдалося точно встановити, що мова йде про одну й ту саму жінку)", - йдеться у матеріалі.
Дзвінок № 1
Кореспондент BBC Сара Рейнсфорд: Алло, Володимир?
Голос з акцентом: Ні, це не Володимир.
Кореспондент: Вибачте, це Анатолій? (ще один член родини Чепіг – ред.).
Голос: Ні-ні, взагалі інший.
Кореспондент: Ви б не могли покликати Володимира до телефону?
Голос: Ні. Ні.
Кореспондент: Вибачте, а ви хто?
Голос: [кладе трубку].
Дзвінок № 2
Кореспондент: Вибачте, а Володимира можна?
Голос: Ні, я взагалі інша людина! Узбек я. Ти переплутав.
Кореспондент: Вибачте, у нас цей телефон зареєстрований на Володимира Чепігу. Ви його не знаєте?
Голос: Ні-ні, не знаю.
Кореспондент: Просто він давно користується цим телефоном. Дивно, що він раптом у вас.
Голос: Я три місяці купить телефон одна людина три тисячі і все.
Кореспондент: Ви купили цей телефон три місяці тому, ви сказали?
Голос: Так. Так.
Кореспондент: Три місяці тому у Володимира?
Голос: Не знаю, один росіянин, імені не знаю.
Кореспондент: А ви не могли б мені допомогти зв'язатися з тією людиною, яка продала телефон?
Голос: Не знаю його.
Кореспондент: А ви в якому місті перебуваєте? У Благовєщенську?
Голос: У Благовєщенську.
Кореспондент: У місті або селі?
Голос: У місті.
Кореспондент: А ви яким чином купили телефон у Володимира? На вулиці або в кіоску?
Голос: На вулиці.
Кореспондент: З якого міста ви з Узбекистану?
Голос: [нерозбірливо] навіщо тобі з якої я області та моя адреса?
Кореспондент: Звідки ви самі?
Голос: [кладе трубку].
Нагадаємо, раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжнє ім'я особи, яка вдавала із себе "Руслана Боширова". Нею виявився офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга.
Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". ЗМІ цього ж вечора знайшли нападників, заявивши про те, що паспорти "Петрова" і "Боширова" справжні та відрізняються лише останньою цифрою.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".