Про це пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи про позов до Європейського суду з прав людини, кий подали родичі загиблих австралійців. Позивачі вимагають по 7 мільйонів доларів відшкодування для сім'ї кожного з 298 загиблих пасажирів.
"Москві вдалося розчавити розслідування ООН щодо падіння MH17. Але в цьому випадку у неї не багато можливостей щось зробити. ", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що за справу взявся видатний адвокат Джері Скінер, якому вдалося відсудити в уряду Лівії 2,7 мільярди доларів компенсації для жертв теракту на борту літака в Локербі. Враховуючи досвід адвоката, не дивно, що саме він буде відстоювати інтереси сімей загиблих пасажирів малайзійського авіалайнера.
На думку оглядача, знищення "Боїнга 777" над Донбасом стало моментом, "з якого стало неможливо вдавати, ніби з режим в Кремлі хоч трохи заслуговує поваги".
"Це був момент, коли стало неможливо ігнорувати той факт, що путінська Росія не проста неприємність, яка завдає клопоту, вона скотилася до злочинності. І найкраще, що можна вчинити з таким злочинним режимом, - це підійти до нього з усією силою закону", - вважає Вітмор.
Раніше австралійське видання The Daily Telegraph повідомляло, що в Австралії знищення "Боїнга 777" визнали "масовим вбивством". В цей же час, кримінальне розслідування, яке проводить міжнародна група на чолі з Нідерландами, триває вже другий рік і навряд чи буде закінчене до кінця 2016-го. Вчора приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor підтвердила появу в Донбасі системи "Бук" з Росії незадовго до збиття MH17. Зокрема, супутникові знімки, зроблені компанією AllSource Analysis, яка виступає партнером американської приватної розвідки, підтверджують, що конкретна система "Бук" перетнула український кордон і була в зоні АТО на підконтрольній російським силам території.
Нещодавно група Bellingcat встановила "господарів" "Бука", що збив MH17. "Бук" номер 332 приписаний до 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Збройних сил Росії.