Заява Папи Римського про пекло напередодні Великодня викликала низку непорозумінь - The Economist

Поділитися
Заява Папи Римського про пекло напередодні Великодня викликала низку непорозумінь - The Economist Пекла не існує, існує зникнення гріховних душ, - заявив пантифік © Радіо Ватикану
Стало відомо яким релігійним переконанням прихильний голова католицької церкви

У вівторок доє видатних похилого віку джентльмена, які живуть у Римі (один у віці 81 року, інший 93), провели теплу зустріч. Це була остання розмова в серії приємних і стимулюючих бесід, якими вони насолоджувалися останніми роками. Кілька днів потому, здавалося, що у них виникло публічне непорозуміння щодо пекла, або, скоріше, про те, що саме один з них сказав з цього приводу, пише The Economist.

Співрозмовниками були Папа Франциск і Еухеніо Скалфари, останній є визнаним невіруючим і засновником лівої газети La Repubblica. У відповідності з усталеними переконаннями Скальфари уникав використання ноутбуків або запсующих пристроїв під час розмови з Папою Римським. Однак, 29 березня він опублікував власні враження про зустріч, де були представлені кілька цитат, з пам'яті, про те, що сказав понтифік.

Найбільш спірною частиною була відповідь, яку, журналіст отримав на своє питання про долю нерозкаяних грішників. Скальфари процитував слова Франциска:

"Вони не караються. Ті, хто каються, отримують Боже прощення і займають своє місце серед рядів тих, хто споглядає його, але ті, хто не розкаюються і не можуть бути прощені, зникають. Пекла не існує, існує зникнення грішних душ".

Це викликало збентеження у Ватикані, оскільки ця цитата, здавалося, суперечила катехизму католицької церкви, її формальній доктринальній заяві. У цьому документі говориться: "Вчення Церкви підтверджує існування пекла і його вічності. Відразу після смерті душі тих, хто помирає в стані смертного гріха, спускаються в пекло, де вони страждають від покарання пекла, "вічного вогню".

Як і після попередніх зустрічей між Скалфари і Папою, але з ще більшою увагою, прес-служба Ватикану опублікувала заяву, в якій говорилося, що їх зустріч була приватною розмовою, а не інтерв'ю. "Реконструкцію слів" Скальфари не слід розглядати як "вірну транскрипцію слів святого отця".

Це заспокоїть деяких людей. В інших контекстах, Папа говорив про пекло як про реальну долю, яка чекає тих, хто відділяє себе від Бога. У Франциска, безумовно, є тверда віра в необхідність боротися з дияволом, який хитро наповнює голови людей всякими оманливими ідеями про себе і світ.

Пояснення Ватикану було описано в деяких повідомленнях у пресі, як "докір" Скальфари. Але чи не так це? Повідомляється, що сказане Папою може бути сумісним зі стандартним вченням церкви, як це викладено деякими з її найбільш сильних традиційних представників, включаючи попередника Франциска, Івана Павла II. Польський понтифік сказав, що пекло було "останнім наслідком самого гріха ... а не місце, пекло показує стан тих, хто вільно і остаточно відокремлює себе від Бога, джерела всього життя і радості".

Як і самі недавні церковні заяви, це ясно показує, що пекло не є фізичним місцем, а швидше станом. Принаймні, в цьому сенсі пекло, як кажуть, не існує. Іван Павло мав на увазі, що це відсутність, що життя може бути повністю випробуване тільки в спілкуванні з Богом, так що свідоме відкидання цього спілкування автоматично означає припинення існування в самому повному розумінні. Це представлено як трагічний вибір, а не божественна відплата.

У будь-якому випадку жоден з цих аргументів не відверне Франциска від керівництва прекрасними Великодніми церемоніями. У християнському вченні Великодня субота часто асоціюється з "болісним пеклом", іншими словами, в той момент, коли Христос зіткнувся з самою смертю, він спускається в світ мертвих і звільняє людей, які пішли перед ним.

Читайте також: Польський "антибандерівський" закон спрямований насамперед проти українців в Польщі – В'ятрович

Християни західного обряду відзначають Великдень. У ці дні християни згадують події, описані в Євангелії. У п'ятницю після бичування, Ісус Христос був розп'ятий за стінами Єрусалиму, а в неділю – воскрес.

Нагадаємо, на Пасху українці відпочиватимуть три дні поспіль. На цьогорічні великодні свята припадає три вихідних з 7-го по 9-е квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі