Заводи Польщі і Болгарії хочуть відмовитися від газу з Росії наступного року – Financial Times

Поділитися
Заводи Польщі і Болгарії хочуть відмовитися від газу з Росії наступного року – Financial Times Заводи Польщі і Болгарії хочуть відмовитися від газу з Росії наступного року
Болгарія готується перейти на альтернативні джерела енергії, а Польща будує термінал для зрідженого газу.

В 2009 році, коли 3 вирішила натиснути на Україну за допомогою газу, найбільший в Болгарії завод добрив Agropolychim опинився на межі катастрофи.

Через раптову зупинку поставок російського газу працівникам заводу ледве вистачило часу, щоб зупинити виробництво і не дозволити вибухонебезпечним хімікатам спричинити аварію.

Сьогодні, пишуть оглядачі Financial Times, Болгарія досі лишається однією з країн ЄС, які найбільш залежать від російського газу. Однак компанія Agropolychim, яка споживає 25% купленого в Росії палива, збирається перейти на біопаливо вже наступного року.

Ще одна країна, яка сильно залежить від російського газу – Польща, якій потрібне блакитне паливо для найбільшого споживача в країні Grupa Azoty. Компанія теж виробляє мінеральні добрива і споживає 15% всьо імпортного газу щороку. Однак виробництво поставило собі за мету до 2016 року відмомитися від послуг "Газпрома" і купувати 2,3 мільярди кубометрів газу деінде.

"Я переконаний, що ми здатні знайти постачальника", - вважає виконавчий директор компанії Grupa Azoty Павел Ячевський.

Впевненість бізнесмена ґрунтується на планах Євросоюзу створити так званий "Енергетичний союз" з необхідною загальноєвропейською інфраструктурою. Це дозволить диверсифікувати поставки енергоносіїв у Європі і зменшити залежність від поставок з Росії.

Однак цей процес триває повільно. Згідно з прогнозами агенції Fitch, ЄС не зможе позбутися залежності від російського газу ще десять років. При цьому найбільш уразливими залишаться саме країни Східної Європи. Оскільки Захід має надійні поставки з Норвегії, а зріджений газ з Алжиру надходить через СПГ-термінали.

Польська Grupa Azoty чекає відкриття СПГ-терміналу в місті Свиноуйще, яке заплановане на наступний рік. В 2015 році також повинен почати працювати такий же термінал в латвійському порту Клайпеда.

Це дозволить Східній Європі отримувати поставки скрапленого газу із США. Однак угоди про продаж енергоносіїв у ці країни поки залишаються предметом дискусій у Вашингтоні.

Тим часом, ЄС побоюється перебоїв з постачанням російського газу цієї зими. Однак в Брюсселі переконані, що на фоні падіння ціни на нафту нижче 90 доларів за барель, Кремль не наважиться відключати газ Європі.

Раніше повідомлялося, що Литва може повністю відмовитися від російського газу. У свою чергу західні експерти пообіцяли допомогти Україні підготуватися до зими. Міністр енергетики Юрій Продан і єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер можуть провести зустріч щодо газу в Києві 20 жовтня. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі