Засновник Alibaba Джек Ма ховається у Токіо – Guardian

Поділитися
Засновник Alibaba Джек Ма ховається у Токіо – Guardian © World Economic Forum / Flickr
Поточне управління технологічними інтересами Ма в Китаї було передано новому поколінню менеджерів.  

За повідомленнями ЗМІ, мільярдер Джек Ма переховувався в Токіо зі своєю родиною під час придушення Пекіном діяльності зіркових технологічних компаній та найвпливовіших та найбагатших бізнесменів країни, пише Guardian.

Ма, засновник гіганта електронної комерції Alibaba, який до початку репресій у сфері технологій був найбагатшою людиною в Китаї, рідко з'являвся на публіці після того, як два роки тому на саміті в Шанхаї розкритикував ставлення китайських регуляторів до технологічних компаній.

Якщо не рахувати 48-секундної появи в Інтернеті на початку минулого року, короткої поїздки до Нідерландів та 88-метрової суперяхти Zen з Ма на борту, яку помітили біля іспанського острова Майорка, то 58-річний бізнесмен залишається непомітним за межами рідного Китаю.

У вівторок газета Financial Times, що належить японській медіакомпанії Nikkei, повідомила, що останнім часом Ма жив у Японії.

Посилаючись на анонімні джерела, газета повідомила, що вже майже шість місяців колишній учитель англійської мови, який став суперзіркою технологічного ринку, живе у Токіо зі своєю родиною. Він проводив час, чергуючи бізнес та розваги, відвідуючи термальні джерела та гірськолижні курорти, а також здійснюючи регулярні поїздки до США та Ізраїлю.

Ма, чиста вартість якого скоротилася більш ніж удвічі з майже 50 млрд доларів до 21,7 млрд внаслідок репресій регулюючих органів КНР звів свою публічну діяльність до мінімуму.

Alibaba стала громовідведенням у боротьбі з великими технологіями після того, як Ма, відомий своїм відвертим характером та ексцентричністю, звинуватив регулюючі органи у придушенні інновацій.

Його коментарі, як повідомляється, розлютили президента Сі Цзіньпіна, і Ма згодом зник з поля зору громадськості на три місяці.

Китайські регулюючі органи заблокували розміщення на фондовому ринку акцій дочірньої компанії Alibaba Ant Group, яка займається онлайн-платежами, на суму 34 млрд. доларів, що стало б найбільшим розміщенням акцій в історії.

Пекін також наказав Alibaba продати деякі зі своїх медіа-активів, включаючи гонконзьку газету South China Morning Post, оскільки уряд рішуче припиняє зростаючий суспільний вплив, яким володіють такі технологічні конгломерати країни, що розрослися, як Alibaba і Tencent.

Через кілька місяців Alibaba була оштрафована на рекордні 2,8 млрд. доларів за антиконкурентну практику.

Наразі поточне управління технологічними інтересами Ма у Китаї передано новому поколінню керівників.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі