Найбільші китайські держкомпанії оголосили про делістінг із Нью-Йоркської фондової біржі

Поділитися
Якщо компаніям з Китаю не вдасться домовитися зі аудиторами США, то приблизно 300 китайським компаніям доведеться залишити американські майданчики.

П'ять найбільших китайських компаній China Life Insurance, PetroChina, China Petroleum & Chemical, Aluminium Corporation of China та Sinopec Shanghai Petrochemical оголосили про намір провести делістинг своїх паперів із Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE). Найбільші китайські державні компанії вирішили піти з торгового майданчика через суперечку між КНР та США про аудит, повідомляє Bloomberg.

Сторони досі не можуть домовитися про те, чи американська Рада з нагляду за бухгалтерським обліком (PCAOB) перевірятиме аудиторські документи компаній з КНР. У світі є лише дві юрисдикції, які забороняють PCAOB проводити відповідні перевірки — материковий Китай та Гонконг. Місцева влада пояснює це міркуваннями національної безпеки та конфіденційності. Якщо США та Китаю не вдасться досягти угоди з цього питання, то приблизно 300 китайським компаніям доведеться залишити американські майданчики. При цьому 150 емітентам видворення із списків котирування загрожує вже в 2023 році. Сукупна вартість кандидатів на делістинг, серед яких Alibaba і Baidu перевищує $2,4 трлн.

У липні компанія Джека Ма потрапила до списку емітентів, яким загрожує делістинг. Після цього котирування Alibaba обвалилися на Нью-Йоркській фондовій біржі на 10%. Тоді ж голова Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) Гері Генслер засумнівався, що країнам вдасться домовитися про доступ до аудиторських звітів. Ще раніше, у травні, акціонери китайської компанії DiDi, яка володіє одним із найбільших у світі сервісів на замовлення таксі DiDi Chuxing, проголосували за її делістинг із NYSE після тиску з боку регулюючих органів.

"Китайський Uber" провів IPO у США 30 червня 2021 року. Тоді DiDi розмітила 317 млн розписок по $14 за папір. Таким чином, загалом було залучено $4,4 млрд, що робить IPO DiDi найбільшим дебютом китайської компанії в США з 2014 року, коли Alibaba залучила $25 млрд.

Раніше повідомлялося про те, що США посилюють контроль над експортом напівпровідників та технологіями для газотурбінних двигунів. США вжили нових заходів насамперед для протидії Китаю, щоб нові технології не потрапили до рук Пекіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі