Уолл-стріт: гірше, ніж на початку пандемії

Поділитися
Уолл-стріт: гірше, ніж на початку пандемії © pixabay/quincecreative
Фондовий ринок США знижується 11-й тиждень поспіль через тривогу інвесторів з приводу інфляції та надто радикальних заходів центробанків щодо її зниження.

Один з основних індексів Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) S&P 500, закрився минулої п'ятниці, піднявшись лише на 0,2%. Це незначне зростання зовсім не вплинуло на загальний негативний підсумок 11 останніх тижнів, коли S&P 500 десять разів "закривався" у мінусі, повідомляє "Голос Америки".

Аналітики пояснюють такий тренд тим, що центробанки різних країн з метою стримування інфляції почали підвищувати облікові ставки. Цей захід зазвичай допомагає зупинити зростання цін за рахунок зниження торговельно-фінансової активності, але фондові ринки цю стратегію не люблять, оскільки вона уповільнює бізнес-активність та підвищує ризик початку рецесії.

5 червня керівництво Федеральної резервної системи (ФРС), що виконує роль центробанку США, підвищило базову облікову ставку відразу на 75 процентних пунктів, чого не відбувалося з 1994 року. Тепер ставка дорівнює 1,5-1,75% замість колишніх 0,75-1,00%.

Економічні складнощі в США посилили і примхи природи: понад 1100 пасажирських авіарейсів було скасовано у п'ятницю в аеропортах центральних та східних штатів країни через потужні грозові бурі.

Так і не прийшовши до тями від наслідків пандемії COVID-19, впевнено входячи в період високої інфляції та низького економічного зростання, вона зіткнулася з новою загрозою — війною РФ проти України. Обидві країни є потужними гравцями на глобальних сировинних ринках продовольства та палива, ціни на які останніми роками вже перебували на максимумі. Санкції, які мають стримати агресивну Росію, і військові дії, що не дають Україні повноцінно торгувати зі світом, вже вплинули на глобальну економіку, посилюючи зростання цін, руйнуючи ланцюги поставок, підштовхуючи центробанки до підвищення ключових ставок, а отже, і до боргових проблем як окремих. компаній чи домогосподарств, і цілих країн. "Збіг лих" - так про це сказала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі