Законодавці США заявили, що хочуть, щоб Угорщина негайно схвалила вступ Швеції до НАТО, припустивши в четвер, за тиждень після схвалення вступу Туреччиною, що Будапешт ризикує остаточно зіпсувати відносини з Вашингтоном, якщо не вживе заходів. Про це пише Reuters.
Голова Комітету з питань міжнародних відносин Сенату США Бен Кардін заявив, що він «глибоко стурбований» напрямком діяльності нинішнього уряду Угорщини. Депутат відзначив затримку прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном допомоги Україні від Євросоюзу до сьогодні, а також його постійне перешкоджання вступу Швеції в НАТО.
«Я сумніваюся, чи є вони надійним союзником для нашої безвізової програми», — сказав він на прес-конференції.
Програма безвізового режиму дозволяє громадянам 41 країни подорожувати до Сполучених Штатів на термін до 90 днів без візи.
У свою чергу, сенатори Жанна Шахін і Том Тілліс, які є співголовами Групи спостерігачів від НАТО в Сенаті, яка керує зусиллями в палаті на підтримку альянсу, виступили із заявою, в якій закликали Угорщину змінити курс.
«Бездіяльність Угорщини ризикує безповоротно зіпсувати її відносини зі Сполученими Штатами та НАТО», – йдеться у заяві сенаторів.
Швеція разом із Фінляндією подали заявку на вступ до НАТО у 2022 році після вторгнення Росії в Україну. Але її членство затримали Туреччина та Угорщина, залишивши країну в підвішеному стані та розчарувавши союзників по НАТО, які вважають Швецію важливим гравцем у забезпеченні безпеки в Балтійському регіоні.
Наразі Угорщина залишається єдиним членом НАТО, який не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу.
Парламент Туреччини схвалив ратифікацію протоколу про вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу 23 січня.