Посол США в Угорщині Девід Прессман заявив, що зовнішня політика уряду Віктора Орбана є «зовнішньою фантазією». Цю заяву він зробив під час інтерв’ю The Guardian, коментуючи політику Будапешта щодо вступу Швеції до НАТО, європейської підтримки України та зв’язків з Китаєм та Росією.
«Я вважаю, що важливо, щоб угорський уряд виконував свої зобов'язання, а його зобов'язання полягало в тому, що він не буде останнім союзником, який ратифікує вступ Швеції до Альянсу», – сказав Прессман.
Американський дипломат додав, що «дотримання слова, очевидно, є важливим елементом довіри в будь-яких відносинах», а також зазначив: «Альянс настільки сильний, наскільки сильні зобов'язання, які ми беремо один перед одним, і зобов'язання, яких ми дотримуємося».
Він підкреслив поглиблення дипломатичної ізоляції Будапешта, що виходить за рамки питання вступу Швеції до НАТО.
«Угорщина дійсно самотня – і вона не повинна бути такою», – сказав Прессман, назвавши «тривожними ознаками» рішення угорського уряду щодо блокування фінансування ЄС для України, проведення переговорів з президентом РФ Владіміром Путіним та опір зусиллям з диверсифікації від російської енергетики.
«Угорці вважають, що це політичний комунікаційний інструмент, де вони постійно говорять про імперіалістів і колонізаторів, Брюссель і Джорджа Сороса – і всіх цих суб'єктів, які намагаються «втрутитися» в їхню внутрішню політику – і це насправді фантазія. І це фантазія, яка служить певним політичним цілям в цій країні, але також відволікає від деяких реальних викликів і можливостей, які має Угорщина», – вважає посол.
Нагадаємо, Угорщина залишилася єдиним членом НАТО, який досі не схвалив заявку Швеції на вступ до Альянсу.
За даними POLITICO, після спроб м'якого підходу до прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, європейські дипломати почали натякати на «ядерний варіант» – виключення Будапешта з процесу голосування в ЄС. Вони вважають немислимим, що Орбан ставить під загрозу безпеку України, блокуючи пакет фінансової допомоги на 50 млрд євро. Пізніше Орбан відмовився від своїх заперечень проти створення фонду військової допомоги Україні в розмірі 5 млрд євро. Голосування за пакет допомоги Україні відбудеться 1 лютого.