США та Європа закликають Орбана розблокувати заявку Швеції на вступ до НАТО

Поділитися
США та Європа закликають Орбана розблокувати заявку Швеції на вступ до НАТО © News Wave
Угорщина залишилась єдиною із країн-союзниць НАТО, хто зволікає з ратифікацією заявки Швеції.

Тиск з обох боків Атлантики на Угорщину, щоб вона проголосувала за дозвіл Швеції приєднатися до НАТО, зростає, пише POLITICO.

Але оточення прем’єр-міністра Віктора Орбана не поспішає.

Ласло Кевер, спікер парламенту Угорщини та близький соратник Орбана, у четвер виключив можливість позачергової сесії для прискорення розгляду заявки Швеції, яку вже підтвердили парламенти всіх 30 інших членів НАТО.

Ця заява прозвучала на тлі обіцянки, яку Орбан напередодні дав генеральному секретарю НАТО Йенсу Столтенбергу,  про те, що план вступу Швеції, який він, за його власною заявою,  підтримує, пройде через парламент Угорщини за першої ж нагоди.

Парламент Угорщини розпочне засідання лише наступного місяця, і Кевер не поспішає викликати депутатів до Будапешта.

«Я не вважаю, що є якась нагальна потреба, і я не думаю, що є якась виняткова ситуація», — сказав він місцевим ЗМІ .

Відповідаючи на запитання, чи не відчуває він незручності в ролі останньої перепони, Кевер був непохитний.

«Хтось має бути останнім», — сказав спікер.

Орбан вважається лідером ЄС і НАТО, який має найміцніші стосунки з російським президентом Владіміром Путіним. Угорщина також противиться через критику Швеції щодо відступу Будапешта від верховенства права. Саме це є причиною блокування Брюсселем мільярдів коштів Євросоюзу для Угорщини.

«Давайте подивимося на те, як Швеція поводилася по відношенню до Угорщини в минулому, і в останні кілька місяців після їх заявки. Яку  зарозумілість і зверхність вони виявляли по відношенню до нас», — сказав Кевер, додавши, що Швеція «зайшла занадто далеко в паплюженні Угорщини та у приниженні демократично обраного уряду».

Мартон Томпос, угорський депутат від опозиційної партії Momentum Movement, розкритикував уряд Орбана за «дитячий» підхід до заявки Швеції на вступ до НАТО.

«Вони все неправильно розрахували. Вони очікували отримати щось в обмін від Швеції», — сказав Томпос виданню, додавши, що опозиційні партії намагалися зібрати підписи під проханням скликати позачергове засідання парламенту для завершення ратифікації. 

Угорщина вже порушила обіцянку не бути останньою, хто ратифікує заявку Швеції на вступ до НАТО. Турецький парламент проголосував за це у вівторок, приблизно через 20 місяців після того, як Стокгольм подав заявку на приєднання до військового альянсу, порушивши свій багаторічний нейтралітет.

Зволікання в Будапешті не залишилося поза увагою Вашингтона.

«Я знаю, що колеги з обох партій поділяють мої очікування, що Угорщина — останній союзник, який досі не схвалив приєднання Швеції — діятиме швидко, щоб завершити процес», — заявив у середу Мітч Макконнелл, головний республіканець у Сенаті США, додавши, що «Вашингтон спостерігає».

Посол США в Угорщині Девід Прессман також тисне на Будапешт, щоб той виконав свою обіцянку.

«Уряд Угорщини однозначно і рішуче заявив про підтримку вступу Швеції до НАТО. Він також чітко заявив про свою прихильність не бути останнім, хто ратифікував вступ Швеції до НАТО», — сказав Прессман у вівторок.

У четвер прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон запропонував зустрітися зі своїм угорським колегою в Брюсселі 1 лютого на полях саміту лідерів ЄС.

Заявка Швеції на НАТО, проте, буде не єдиною темою за участі Орбана, яку розглянуть на саміті. Угорщина також погрожує заблокувати подальшу фінансову підтримку ЄС для України.

Західний чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що НАТО очікує, що Угорщина завершить власний процес ратифікації без зволікань.

«Настав час для Угорщини зробити завершальні кроки, щоб ми могли вітати наших шведських друзів в Альянсі», — заявило міністерство закордонних справ Німеччини у вівторок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі