Глобальні супротивники Заходу — Китай, Росія, Іран та їхні маріонетки — повинні дивуватися своїй удачі, оскільки президент Джо Байден фактично підтримав вето терористів на право Ізраїлю на самооборону. Безпрецедентна відкрита погроза президента припинити постачання зброї Ізраїлю, "якщо вони увійдуть в Рафах", і публічна доповідь Державного департаменту про ведення війни Ізраїлем — це завдання шкоди відносинам між США та Ізраїлем.
Ізраїль ще не відреагував публічно, але він стоїть перед критичним вибором: чи продовжувати військові дії в Рафаху, чи відступити. Жоден з варіантів не є привабливим з огляду на потенційні наслідки, зазначає The Telegraph.
Впертість Байдена є неправильною з багатьох причин. По-перше, під час війни близькі союзники завжди повинні взаємодіяти конфіденційно. Витоки інформації, безсумнівно, трапляються, часто навмисно, але збереження навіть мінімальної конфіденційності має важливе значення для подальшого виправлення шкоди, завданої як на урядовому, так і на особистому рівнях.
"І якщо Байден готовий втратити одного з найцінніших партнерів Америки, що це може означати для тих, хто перебуває в більш віддаленому і менш сприятливому становищі, ніж Ізраїль? Як почувається Україна? Або Тайвань?", — пише The Telegraph.
За іронією долі, хоча політика домінує в розрахунках Байдена, його тактика може обернутися проти нього. Республіканці одностайно відкинули його підхід (про призупинення поставок бомб до Ізраїлю), як і значна кількість демократів. Погроза Байдена свідчить про слабкість, адже вона пролунала лише через кілька тижнів після його несамовитих зусиль, спрямованих на те, щоб змусити Ізраїль відмовитися від рішучих дій у відповідь на ракетну атаку Ірану, здійснену за допомогою безпілотників.
"Нарешті, і це найважливіше, суть погрози Байдена й абсолютно незадовільний звіт Державного департаменту [про порушення Ізраїлем гуманітарного права] викривають адміністрацію в тому, що вона була введена в оману і збентежена, так, що це може переслідувати майбутніх президентів США", — повідомляє газета.
Той факт, що цивільне населення присутнє в зоні бойових дій, вимагає від Ізраїлю або будь-якого учасника бойових дій визначення, що вони завдають ударів лише по військових цілях і що жертви серед цивільного населення не повинні бути більш ніж пропорційними до важливості цих цілей. У Рафаху ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) прагне ліквідувати вищі командні ієрархії ХАМАСу і його організовані військові підрозділи, що залишилися, що є цілком законними цілями.
Неприйнятно, що Ізраїлю можуть перешкодити досягти його законних цілей самооборони через те, що терористи настільки варварські, що жертвують власним цивільним населенням, щоб врятувати себе. Якщо Байден має на увазі саме це, кажучи, що він заперечує проти входження Ізраїлю в Рафах, то він просто підтримує вето терористів. Але саме ХАМАС несе моральну відповідальність за загибель цивільного населення Гази, а не Ізраїль.
Нагадаємо що газета The Guardian зазначала, що якщо прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу перетне червону лінію Байдена (здійснить тотальну атаку на Рафах), то президент США виглядатиме слабким. Байден не може цього допустити, адже це зіграє на руку Трампу під час виборів.