Остерігайтеся загнати в кут президента США, стурбованого переобранням. Беньямін Нетаньягу, прем'єр-міністр Ізраїлю неодноразово ігнорував цю пораду у відносинах з Джо Байденом, і цього тижня його країна дізналася ціну. Байден призупинив постачання близько 3500 бомб, відмовившись дозволити американським боєприпасам взяти участь в ізраїльській атаці на місто Рафах на півдні Гази, де понад мільйон палестинців шукають притулку.
Президент з усіх сил намагався сказати, що він не відмовляється від своєї "залізної" прихильності до Ізраїлю. Натомість, йдеться лише про конкретну операцію в Рафаху, яка вже давно перебуває під загрозою, і яку він не підтримає зброєю, повідомляє The Guardian.
Щоб зрозуміти, чому це так важливо, нагадайте собі про людей і країни, які беруть у цьому участь. США — найважливіший союзник Ізраїлю. Протягом багатьох десятиліть США були головним постачальником зброї та дипломатичним захисником Ізраїлю. І все ж менш ніж за шість тижнів Вашингтон утримався від застосування права вето в Раді Безпеки ООН, дозволивши наприкінці березня прийняти резолюцію, яку Ізраїль хотів заблокувати, а тепер він закрив двері принаймні для частини свого арсеналу.
Байден став першим президентом США за більш ніж чотири десятиліття, який таким чином відмовив Ізраїлю у військовій допомозі. І чому він це зробив? Тому що за Нетаньягу дедалі більша частина американської громадськості налаштована проти Ізраїлю, як ніколи раніше, вважає газета.
Це стало випробуванням на міцність, яке Байден не може дозволити собі програти. Він зробив тотальну атаку на Рафах червоною лінією: якщо Нетаньягу перетне її, Байден виглядатиме слабким. Зіткнувшись з опонентом, Трампом, який має намір зробити "сильний проти слабкого" визначальним вибором на майбутніх виборах, він не може цього допустити.
Нагадаємо, що Politico писало чому Байден зараз погрожує Ізраїлю. Заява Байдена про припинення постачання озброєнь до Ізраїлю є мимовільним визнанням того, що його спроби вплинути на Нетаньягу в приватному порядку мали обмежений ефект.