Росія може прийняти в анексованому Криму міжнародні місії лише якщо це відбудеться на умовах РФ. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, повідомляє пресслужба відомства.
"Ми готові до діалогу з профільними міжнародними організаціями з питання дотримання прав людини в Криму в рамках процедур, застосовних до дотримання Російською Федерацією зобов'язань в цьому середовищі на території нашої країни. Ми також готові приймати місії відповідних організацій в Криму, якщо вони направляються в рамках мандата відповідних структур в прив'язці до процедур, які можуть застосовуватися до відвідування Росії", - заявила Захарова.
Речниця МЗС заявила, що Росія готова до діалогу, проте не може долучити до нього жителів Криму - реальних, а не тих, які не живуть на територію півострова вже багато років "і не уявляють собі ситуації в сучасних умовах".
Захарова також додала, що Україна бокує виступ кримських представників на прес-конференціях.
"Багато міжнародних структур приймають рішення, в тому числі про гуманітарну ситуацію і про права людини в Криму, не знаючи реальної ситуації, тому що, на жаль, грунтуються на думці української сторони, яка не має поняття, що там відбувається", - заявила речниця.
Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчика щодо деокупації Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату, в якому йде мова про ситуацію в Донбасі.
Куратором проекту стала перша заступниця міністра Еміне Джапарова. За її словами, двері до участі у “Кримській платформі” відкриті не лише для західних партнерів України, але і для окупанта півострова - Росії. Щоправда, в МЗС сумніваються в тому, що Москва братиме участь у платформі.
Так, про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Сполучених Штатів, Великої Британії,Туреччини та інших країн. На якій стадії перебувають переговори з Європейським Союзом, поки невідомо.
Перший саміт Кримської платформи відбудеться в травнінаступного року в Києві.
Зазначимо, Кремль давно і активно використовує іноземних політиків і бізнесменів для створення ілюзії міжнародної підтримки анексії півострова, створивши для цього так звану Міжнародну асоціацію «Друзі Криму» (МАДК). Що це за асоціація і яку мету вона переслідує насправді, читайте в статті Валентини Самар “Асоціація друзів окупації Криму” в ZN.UA.