У Мінреінтеграції кажуть, що питання деокупації Криму та Донбасу розглядають як одне ціле

Поділитися
У Мінреінтеграції кажуть, що питання деокупації Криму та Донбасу розглядають як одне ціле © УНН
Заступник міністра зазначив, що потрібно проводити безпечну реінтеграцію.

Питання повернення окупованих Криму та Донбасу під український контроль розглядається виключно як єдине ціле. Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко, передає пресслужба відомства.

“Логіка необхідності об’єднання кейсів Донбасу та Криму була покладена в основу переформатування структури нашого Міністерства. Ми відійшли від регіональних директоратів, або департаментів, як це було раніше, коли існували окремі напрямки щодо Криму і окремо щодо Донецька з Луганськом. Тепер коли ми говоримо про окуповані території, ми розглядаємо комплексно Крим і Донбас. Саме об’єднання цих двох кейсів дає нам у майбутньому перевагу у напрямку деокупації цих територій”, - заявив Яременко. 

Він додав, що питання повернення Донбасу стоїть на порядку денному разом із поверненням Кримського півострова.

“Звісно, це не простий шлях, який перед нами попереду. Адже безпечна реінтеграція Донбасу потребуватиме колосальних зусиль і концентрації ресурсів. РФ буде намагатись це використати у своїх інтересах для того, аби відвернути увагу від питання Криму задля легітимізації окупації українського півострова”, - вказав заступник міністра.

За словами Яременка, Мінреінтеграції весь час наголошує на тому, що необхідно провести безпечну реінтеграцію, яка б означала вирішення питань безпеки як перший крок до подальшого врегулювання конфлікту.

Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового переговорного майданчика щодо деокупації Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату, в якому йде мова про ситуацію в Донбасі.

Куратором проекту стала перша заступниця міністра Еміне Джапарова. За її словами, двері до участі у “Кримській платформі” відкриті не лише для західних партнерів України, але і для окупанта півострова - Росії. Щоправда, в МЗС сумніваються в тому, що Москва братиме участь у платформі.

Так, про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли Сполучених Штатів, Великої Британії, Туреччини та інших країн. На якій стадії перебувають переговори з Європейським Союзом, поки невідомо.

Перший саміт Кримської платформи відбудеться в травні наступного року в Києві.

Зазначимо, Кремль давно і активно використовує іноземних політиків і бізнесменів для створення ілюзії міжнародної підтримки анексії півострова, створивши для цього так звану Міжнародну асоціацію «Друзі Криму» (МАДК). Що це за асоціація і яку мету вона переслідує насправді, читайте в статті Валентини СамарАсоціація друзів окупації Криму” в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі