Загроза з боку Китаю: Японія посилює оборонну співпрацю зі ще однією країною 

Поділитися
Загроза з боку Китаю: Японія посилює оборонну співпрацю зі ще однією країною  © EPA/FAZRY ISMAIL / POOL
За останні роки Пекін розширив військову присутність в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і його малайзійський колега Анвар Ібрагім у неділю, 5 листопада, домовилися про розвиток двосторонньої співпраці у сфері оборони і морської безпеки на тлі розширення військової сили Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Kyodo.

Кішіда заявив, що вони з Анваром також підтвердили співпрацю в енергетичній сфері, в тому числі забезпечення стабільного постачання скрапленого природного газу до Японії. Перед візитом до Малайзії Кішіда відвідав Філіппіни.  

Поїздка мала на меті створити основу для спеціального саміту за участю лідерів Асоціації держав Південно-Східної Азії, який має відбутися в Токіо в грудні.

Він сказав Анвару, що сподівається запропонувати "нове бачення співпраці" на саміті, а малайзійський лідер висловив оптимізм щодо майбутнього відносин між Японією та АСЕАН, згідно з повідомленням японського уряду.

Хоча напруженість між Китаєм, Малайзією та деякими іншими країнами АСЕАН щодо Південно-Китайського моря залишається високою через територіальні претензії, теми, які обговорювалися між двома лідерами, включали нову японську програму підтримки надання оборонного обладнання для країн, які поділяють такі цінності, як демократія та права людини.

Японія визначила чотири держави Азійсько-Тихоокеанського регіону - Бангладеш, Фіджі, Малайзію та Філіппіни як одержувачів допомоги у межах своєї програми, виділивши 2 мільярди єн на фінансовий рік до березня 2024 року.

Кішіда висловив "глибоке занепокоєння" односторонніми спробами змінити статус-кво силою у Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, обидва лідери підтвердили прихильність до тісної співпраці у вирішенні цього питання.

За останні роки Китай розширив військову присутність у регіональних водах. 

Оскільки Малайзія розташована на ключовому морському шляху, що з'єднує Індійський і Тихий океани, обидва лідери домовилися сприяти проведенню спільних навчань між японськими силами самооборони і малайзійськими військовими, а також між береговою охороною.

Японський лідер також наголосив на важливості забезпечення стабільних поставок СПГ з Малайзії, оскільки країна прагне диверсифікувати постачання на тлі енергетичної кризи після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Японія також розширює співпрацю із США та Південною Кореєю. У посиленні безпекового співробітництва Штатів, Південної Кореї та Японії в Пекіні вбачають зародки формування, спрямованого проти Китаю. Та чи справді азійські країни разом зі Сполученими Штатами найближчим часом зможуть сформувати військовий альянс на кшталт НАТО? Про перспективи такого союзу — в статті Наталії Бутирської «Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі