Загострення в Нагірному Карабасі: Ердоган розкритикував "мінську тріаду", а в Кремлі впевнені, що не причетні

Поділитися
Загострення в Нагірному Карабасі: Ердоган розкритикував Загострення в регіоні триває вже майже дві доби
"США, Росія і Франція не вирішують цю проблему майже 30 років".  

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав Вірменію припинити окупацію Нагірного Карабаху. Про це повідомляє видання hurriyet, яке цитує "РБК Україна"

Ердоган зазначив, що саме вірменська армія вчора напала на територію Азербайджану. 

"Вірменія має піти з займаних нею місць. Кризі, яка почалася з окупації Нагірного Карабаху, має бути покладено край. Туреччина й надалі підтримуватиме Азербайджан", - зазначив він.

Президент Туреччини розкритикував "мінську тріаду", зазначивши, що США, Росія і Франція не вирішують цю проблему майже 30 років.

"Вони майже з усіх сил намагалися не вирішувати цю проблему. Тепер дають поради. Час від часу вони погрожують. Що це за погрози? Туреччина тут? Тут є турецькі солдати? Ті, хто так кажуть, везли туди тисячі автоматів, особливо на північ Сирії. Ті, хто так кажуть, - це ті, хто розділили північ Сирії і встановили там начальство", - додав Ердоган.

Прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков теж прокоментував ситуацію з загостренням в регіоні, зокрема відомості про те, нібито конфлікт було спровоковано ззовні для надання додаткового тиску на Росію через отруєння опозиціонера Олексія Навального. Пєсков заявив, що сама Росія такої версії навіть не розглядає, повідомляє ТАСС

Напередодні Владімір Путін провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашіняном. Ініціатором розмови виступила вірменська сторона.

«З російського боку висловлено серйозну занепокоєність у зв'язку з поновленням широкомасштабних бойових зіткнень. Відзначено, що зараз важливо докласти усіх необхідних зусиль для того, щоб не допустити подальшої ескалації протистояння, а головне - потрібно припинити військові дії », - повідомила пресслужба глави РФ. 

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Подальший розвиток ситуації багато в чому залежить від того, яку позицію займатимуть у війні за Нагірний Карабах Москва і Анкара. Туреччина всіляко підтримує Азербайджан. Але виглядає вкрай малоймовірним, що Анкара відкрито втрутиться в збройний конфлікт на боці Азербайджану.

А ось яку позицію займатиме Москва, яка озброювала як Єреван, так і Баку? Російське МЗС закликає до переговорів. Але Кремль уже довгі роки проводить в регіоні політику «розділяй і володарюй», що підсилює його позиції на Південному Кавказі. «Розморожування» ж нагірно-карабаського конфлікту дозволяє росіянам досягти ряду стратегічних цілей. По-перше, перерізати нафтові і газові комунікації через Південний Кавказ, за ​​якими азербайджанські енергоносії потрапляють на європейський ринок. По-друге, продемонструвати Китаю, що найбільш оптимальним маршрутом розгалуженого проекту «Один пояс - один шлях», є російська гілка, а не південнокавказька.

Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі