Канада готова стати посередником для врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це заявив очільник МЗС країни Жан-Філіп Шампань, додаючи, що таке посередництво може стати доповненням до механізму врегулювання під егідою ОБСЄ.
Шампаль заявив, що вже провів переговори з міністром закордонних справ Вірменії Зограбом Мнацакяном.
"Я обговорив зі своїм вірменським колегою атаки в зоні нагірно-карабахського конфлікту і поточну ситуацію. Я запропонував нашу допомогу у вивченні механізмів зняття напруженості на додаток до переговорів під егідою ОБСЄ", - зазначив Шампань на своїй сторінці в Твіттер.
?? is very concerned by the violence along the Armenia-Azerbaijan border. We call for immediate cessation of hostilities, strict observance of ceasefire and the protection of civilians.
— François-Philippe Champagne (FPC) ?? (@FP_Champagne) September 27, 2020
We urge a fast return to negotiations under auspices of @OSCE.https://www.cbc.ca/news/world/armenia-azerbaijan-nagorno-karabakh-1.5740851
Нагадаємо, в Міністерстві оборони Азербайджану заявили, що число військових втрат серед військовослужбовців Вірменії в ході бойових дій в Нагірному Карабаху перевищило 550. Також повідомлялося, що Збройні сили Вірменії втратили 22 танки та іншу важку бронетехніку, 15 одиниць зенітних ракетних комплексів "ОСА", 18 безпілотників. Також в ході конфлікту були знищені вісім артилерійських установок і три склади з боєприпасами.
Карабахський конфлікт між Вірменією і Азербайджаном спалахнув 27 вересня, сторони звинуватили одна одну в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території). Міноборони Вірменії заявило про знищення трьох танків і вертольоту ВПС Азербайджану, екіпаж збитого вертольота живий. Міноборони Азербайджану заявило про знищення 12 зенітних ракетних комплексів «Оса» ППО Вірменії.
В результаті боїв постраждали «столиця» Нагірного Карабаху Степанакерт і інші населені пункти. Повідомляється про 14 поранених і 12 загиблих, ця інформація уточнюється.
Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».