Карабахський конфлікт: кого підтримали Ердоган і Путін

Поділитися
Карабахський конфлікт: кого підтримали Ердоган і Путін © kremlin.ru
Поки Кремль був зайнятий подіями в Білорусі, Анкара спритно спробувала перехопити ініціативу на кавказькому напрямку.

Президенти Росії і Туреччини Владімір Путін і Реджеп Таїп Ердоган провели переговори з лідерами Вірменії і Азербайджану, обговоривши загострення бойових дій в Нагірному Карабаху.

«Останні провокації вірменської сторони щодо Азербайджану продемонстрували, що саме Вірменія залишається головною загрозою для миру і стабільності в регіоні», - зазначив Ердоган за підсумками переговорів.

Турецький лідер висловив готовність «задіяти всі можливості для підтримки братнього Азербайджану» і заявив, що Анкара продовжить виступати з позиції солідарності з Баку.

Ердоган також дорікнув міжнародному співтовариству за брак, з його точки зору, реакції на агресивні дії Вірменії. А Мінській групі ОБСЄ - в небажанні робити активні кроки для «справедливого врегулювання карабахського конфлікту».

«Чинна влада, наближає країну до катастрофи. Керівництво Вірменії намагається використовувати пересічних громадян як маріонеток. Закликаю світову спільноту підтримати справедливу позицію Азербайджану, який протидіє політиці окупації і насильства », - цитує президента Туреччини агенція «Анадолу».

Своєю чергою Владімір Путін провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашіняном. Ініціатором розмови виступила вірменська сторона.

«З російського боку висловлено серйозну занепокоєність у зв'язку з поновленням широкомасштабних бойових зіткнень. Відзначено, що зараз важливо докласти усіх необхідних зусиль для того, щоб не допустити подальшої ескалації протистояння, а головне - потрібно припинити військові дії », - повідомила пресслужба президента РФ.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Міноборони Вірменії заявило про знищення трьох танків і 1 вертольота ВПС Азербайджану, екіпаж збитого вертольота живий. Міноборони Азербайджану заявило про знищення 12 зенітних ракетних комплексів «Оса» ППО Вірменії. ВірменіяАзербайджан і Нагірний Карабах запровадили воєнний стан і оголосили мобілізацію.

Унаслідок боїв постраждали «столиця» Нагірного Карабаху Степанакент і інші населені пункти. Повідомляється про 14 поранених і 12 загиблих, самопроголошений Нагорний Карабах заявив про 16 постраждалих цивільних і 100 військових. Інформація про поранених і загиблих уточнюється.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано донині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі