Парламент Азербайджану проголосував за введення воєнного стану – ЗМІ

Поділитися
Парламент Азербайджану проголосував за введення воєнного стану – ЗМІ © inform-ua.info
Ситуація в Нагірному Карабаху загострилася, з ранку в регіоні не вщухають бойові дії вздовж всієї лінії фронту.

Азербайджан вводить воєнний стан, рішення прийнято не тлі загострення в Нагірному Карабаху, повідомляють «РІА Новости». Воно діятиме не на всій території країни, а лише в Баку, Гянджі, Євлаху, Гейгелі та інших регіонах.

Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні парламенту. Також сьогодні відбулося засідання Ради безпеки країни, на якому виступив голова держави Ільхам Алієв.

Тепер його має затвердити президент, на це у нього є 48 годин. Чи вводитимуть в Азербайджані комендантську годину - невідомо. Ухвалення цього рішення покладено на Міністерство внутрішніх справ.

Раніше воєнний стан ввели Вірменія і невизнана республіка Нагірний Карабах. Там оголосили загальну мобілізацію чоловіків, від 18 до 55 років, а прем'єр Вірменії Нікол Пашинян закликав всіх військовозобов'язаних прибути у військкомати.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Міноборони Вірменії заявило про знищення трьох танків і 1 вертольота ВПС Азербайджану, екіпаж збитого вертольота живий. Міноборони Азербайджану заявило про знищення 12 зенітних ракетних комплексів «Оса» ППО Вірменії.

Унаслідок боїв постраждали «столиця» Нагірного Карабаху Степанакент і інші населені пункти. Повідомляється про 14 поранених і 12 загиблих, ця інформація уточнюється.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано донині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі