Загострення в Нагірному Карабаху: внаслідок перестрілки – 5 жертв зі сторони Вірменії та Азербайджану

Поділитися
Загострення в Нагірному Карабаху: внаслідок перестрілки – 5 жертв зі сторони Вірменії та Азербайджану © Reuters
Регіон визнано міжнародним співтовариством частиною Азербайджану, хоча його населення складається переважно з етнічних вірмен.

За повідомленнями з Азербайджану та Вірменії, у неділю між сторонами відбулися перестрілки в Нагірному Карабаху. Загинули щонайменше п’ять людей, повідомляє Reuters

Міністерство оборони Азербайджану повідомило, що двоє військовослужбовців вбиті в результаті перестрілки після того, як азербайджанські війська зупинили колону, яка, за підозрою, перевозила зброю з головного міста регіону в околиці. 

Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило, що троє співробітників міністерства внутрішніх справ Карабаху були вбиті. У повідомленні сказано, що в колоні були документи та табельний пістолет, цим самим вірменська сторона відкинула як «абсурдні» звинувачення азербайджанської сторони про наявність зброї.

Воєнні конфлікти в Нагірному Карабаху 

Нагірний Карабах вже давно визнано міжнародним співтовариством частиною Азербайджану, хоча його населення складається переважно з етнічних вірмен. Етнічні азербайджанці, які до війни становили близько чверті населення регіону, втекли з Карабаху (як і з Вірменії), а з решти території Азербайджану були змушені втікати етнічні вірмени. Після війни вірмени втікали з регіону до Вірменії, по собі залишаючи спалені будинки.

Вірменські сили взяли під свій контроль Карабах у війні, яка охопила регіон, коли радянська влада зазнала краху на початку 1990-х років. Азербайджан повернув собі значні частини території в результаті шеститижневих бойових дій в 2020 році, який завершився перемир'ям і відправкою контингенту російських "миротворців".

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян кілька разів зустрічалися в рамках зусиль щодо врегулювання конфлікту, але періодичне насильство знову перекреслювало мирні зусилля сторін.

Протягом останніх трьох місяців азербайджанські екологи блокували Лачинський коридор, що з’єднує Вірменію та Нагірний Карабах, заявляючи, що вони виступають проти видобутку корисних копалин у регіоні. Вірменія стверджує, що протестувальники є політичними активістами, які діють за вказівкою влади Азербайджану. Минулого місяця Міжнародний суд зобов’язав Азербайджан забезпечити вільне пересування через цей коридор. У листопаді 2020 року після розмінування Лачинський коридор, що зв’язує Карабах з Вірменією і запланували патрулювати російськими військовими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі