Російські військові в Карабаху йдуть із Лачинського коридору

25 серпня, 2022, 21:02 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Щоб взяти під контроль новий коридор до Вірменії.

Російські військові в Карабаху йдуть із Лачинського коридору
© blumgardt.livejournal.com

Новий коридор із Карабаху до Вірменії зданий експлуатацію Азербайджаном в обхід міста Лачин, повідомляє азербайджанське інформагентство АПА.

З цієї причини російські військові, які є у конфліктному регіоні, передислокуються з Лачинського коридору, щоб взяти під контроль новий коридор з Карабаху до Вірменії.

Вірмени, що мешкають у місті Лачин, селах Забух та Сус зобов'язані до кінця серпня залишити їх. Далі ці населені пункти перейдуть під повний контроль Азербайджану.

Залишаючи Лачин, вірмени розкопують могили і відвозять останки своїх близьких.

9 листопада 2020 року прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв та голова Кремля Володимир Путін підписали договір про припинення війни у Нагірному Карабаху з 01:00 10 листопада.

Під час 6-тижневої війни з Вірменією у 2020 році Азербайджан повернув низку районів Карабаху, втрачених внаслідок конфлікту у 1990-х.

У липні 2022-го Азербайджан розпочав процес повернення свого народу на відвойовані землі, які вірмени мають покинути.

У 1923 році з населеної переважно вірменами частини Нагірного Карабаху у складі Азербайджанської РСР була утворена Автономна область Нагірного Карабаху, згодом Нагірно-Карабахська автономна область (НКАО).

У ході Карабахської війни 1992-1994 років регіон перейшов під контроль невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки. Міжнародне співтовариство визнавало ці території частиною Азербайджану.

Під час Другої Карабахської війни у 2020 році Азербайджан повернув контроль над Фізулінським, Джебраїльським, Зангеланським та Кубатлінським районами, а також над значною частиною території колишньої НКАО (зокрема місто Шушу та Гадрут).

Згідно із заявою про припинення вогню 10 листопада 2020 року, Азербайджан також отримав контроль над Агдамським, Кельбаджарським та Лачинським районами.

Related video

Конфлікти, подібні до карабахського, були закладені в СРСР довільною нарізкою кордонів автономій та союзних республік часто без урахування місцевих реалій. Зокрема, це стало однією з причин міжетнічних конфліктів на півдні Киргизстану між узбеками та киргизами. Південь Киргизстану географічно, культурно та етнічно є частиною Ферганської долини, але у 20-х роках минулого століття його передали до складу Киргизької РСР. Етнічна бомба спрацювала під час колапсу СРСР. Другий конфлікт стався у 2010 році.

Підготував/ла : Юлія Мельничук
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК