На тлі загострення воєнної і політичної обстановки між Вірменією та Азербайджаном, ОДКБ вирішила надіслати свого генсека в зону карабаського конфлікту. Про рішення Організації договору про колективну безпеку, яку називають “проросійським НАТО”, пише білоруське видання «Белта».
Вчора відбулось позачергове засідання Радбезу ОДКБ, тоді й було розглянути запит Вірменії, як однієї з учасниць організації. Крім цієї країни, в організацію входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан і Росія. Незважаюичи на упередження щодо прокремлівської риторики, за даними ГУР Міноборони України, держави-члени ОДКБ (окрім Білорусі і, власне, РФ) загалом не підтримують Кремль у війні проти України. Дотримуючись нейтралітету, вони також не визнають анексію Криму та самостійність «ЛДНР».
Повертаючись до вірмено-азербайджанського конфлікту, генсек ОДКБ має створити робочої групи для аналізу ситуації та вироблення пропозицій щодо її вирішення.
Нагадаємо, вчора після деякого затишшя Азербайджан та Вірменія знову зіштовхнулися на кордоні, обидві сторони звинувачують одна одну в диверсіях, обстрілах та інших провокаціях.
Нинішні події є частиною конфлікту, який триває вже десятиліття. Найбільш масовими загальні втрати були під час Першої карабаської війни 1987-1994 років. Тоді в боях загинули 28-38 тисяч солдатів з обох сторін.
З деталямивтрат позицій (як би там не було), але проросійської осі на Кавказі раніше розбирався експерт Центру близькосхідних досліджень AMES, співзасновник Української миротворчої школи та автор ZN.UA Ігор Семиволос.