Заходу час дати відсіч тиранам, поки нова "Залізна завіса" не опустилася – Washington Post

Поділитися
Заходу час дати відсіч тиранам, поки нова "Залізна завіса" не опустилася – Washington Post Видання Washington Post радить Заходу спробувати поширити ліберальні ідеали серед китайців і росіян. © Офіційний сайт медіазабеспечення святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні
Видання закликає активніше боротися проти дезінформації і пропаганди нових авторитарних режимів.

5 березня 1946 року колишній прем'єр-міністр Великобританії Вінстон Черчіль, виступаючи у Вестмінстерському коледжі у Фултоні зі своєю знаменитою промовою "Сухожилля миру", застеріг, що світ переслідують "два мародери: війна і тиранія".

Тоді ж він оголосив, що "Залізна завіса" опустилася на Європу і підкреслив, що "ми ніколи не повинні переставати в безстрашному тоні прославляти великі принципи свободи і прав людини". Черчіль також назвав свободу слова, демократії і верховенство права "основою свободи", після чого закликав: "Давайте проповідувати те, що ми практикуємо і практикувати те, що проповідуємо.

Ці слова, сказані в іншу епоху, варто пригадати сьогодні, коли тиранія знову набирає сили. Про це в редакційній статті пише Washington Post. Сьогодні знову опускається "завіса", яка позбавляє мільярди людей тих самих "основ" свободи. Справа тепер не в комунізмі, а в появі деспотів, які правлять силою і насильством на просторі від Росії до Китаю, від Близького Сходу до Центральної Азії і Африки.

За минулі десятиліття ці лідери стали більш майстерними і зухвалими у будуванні паралельного до ліберальної демократії світового порядку. У їхній системі державна влада панує над всім, політичне змагання зупинене, громадянське суспільство витіснене, а свобода слова, зібрань і вірувань придушені.

На подив, ці нові лідери, зокрема в Росії і Китаї, керують складною "м'якою силою" за межами своїх кордонів, вводячи в оману. Вони добилися більш ефективного її використання, ніж це було в минулому. Їхні тактики асиметричні і мають підривний ефект завдяки обману і дезінформації, яким нелегко протистояти.

США і іншим демократіям потрібна стратегія протистояння проти цієї нової хвилі авторитаризму, включно з використанням оновленої в 21-му столітті "м'якої сили", яка спрацювала в часи Холодної війни.

"Так само, як американські радіостанції пробивалися через "Залізну завісу" в ті часи, Заходу потрібно сконструювати новий потужний "передавач", який почують мільярди людей, замкнені в диктаторських володіннях. Він повинен допомогти людям обійти цифрові "фаєрволи" і скористатися новими соціальними мережами", - пише видання.

Автори радять Заходу більш рішуче відстоювати ідеали, проти яких Росія і Китай дуже вправно протистоянь. Варто чинити більший опір пропаганді, яку транслюють російський телеканал RT і китайський CCTV, а також армії інтернет-тролів. При цьому Заходу не варто копіювати одіозну великодержавну пропаганду, а виставити на передній план ліберальні цінності і ідеали.

"Уряд США впродовж останніх років мав дуже поганий послужний список в цій сфері. Певною мірою, Вашингтон дискредитував показники демократії. Але ці проблеми потрібно вирішувати, а не уникати дій. Обрання нового президента – це хороший момент, щоб розвинути стратегію і захистити демократію. Без цього свобода й далі буде програвати", - пише видання.

Нещодавно французькі журналісти викрили брехню пропагандистського телеканалу "Росія 24". Журналісти знайшли героїв програми Кисельова, показавши їм російський ролик. Всі вони заявили, що російське телебачення грубо спотворило сказане ними, часто замінивши сенс слів на протилежний.

Як пише видання The Washington Post, сучасна пропаганда Росії небезпечніше, ніж за часів Холодної війни, оскільки вона намагається нашкодити демократичних інститутів ЄС. Німецьке видання Die Welt повідомляло, що Німеччина посилить боротьбу з російською пропагандою. Раніше Росія визнала свою пропаганду найбільш дієвою в Чехії, Австрії та Угорщині, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на дані західних спецслужб. Натомість у рейтингу британці, естонці й данці виявилися найменш вразливими до російської дезінформації.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі