Журналісти популярного французького телеканалу Canal+ викрили сюжет російського пропагандиста Дмитра Кисельова, що демонструвався в ефірі "Росії 24".
Програма "Вести недели" Кисельова була присвячена французьким євроскептикам, які протестують "проти засилля мігрантів". При цьому закадровий текст був накладений на відеоряд, який зафіксував протести французів проти нового трудового законодавства і не має ніякого відношення до євроскептикам, повідомляє RFI.
Крім кадрів акцій протесту сюжет проілюстрований коментарями французів, починаючи з демонстрантів і закінчуючи колишнім держсекретарем Брюно Ле Мером. Закадровий переклад заглушає голоси коментаторів і зроблений некоректно.
Журналісти знайшли героїв програми Кисельова, показавши їм російський ролик. Всі вони заявили, що російське телебачення грубо спотворило сказане ними, часто замінивши сенс слів на протилежний.
Так, жінка, яка нібито втратила роботу через те, що на її місце взяли трьох мігрантів, заявила, що просто пішла на пенсію і ні про якіихмігрантів у її коментарі не цшлося.
Дівчина, слова якої російські пропагандисти витлумачили як заклик закрити кордони й не пускати в країну мігрантів, за її словами говорила прямо протилежне. Вона назвала переклад помилковим і образливим.
Брюно Ле Мер, який, згідно з "перекладом" російського телебачення закликав Францію до тісної співпраці з Росією, заявив французьким журналістам, що його "відповідь" в сюжеті являє нарізку різних фраз, зміст яких дуже сильно спотворений.
Герої сюжету заявили, що відчувають себе ображеними, і закликали працівників російського телебачення робити коректні переклади.
Як пише видання The Washington Post, сучасна пропаганда Росії небезпечніше, ніж за часів Холодної війни, оскільки вона намагається нашкодити демократичних інститутів ЄС.
Німецьке видання Die Welt повідомляло, що Німеччина посилить боротьбу з російською пропагандою.
Раніше Росія визнала свою пропаганду найбільш дієвою в Чехії, Австрії та Угорщині, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на дані західних спецслужб. Натомість у рейтингу британці, естонці й данці виявилися найменш вразливими до російської дезінформації.