Захід повинен створити умови для побудови нової України – The Guardian

Поділитися
Захід повинен створити умови для побудови нової України – The Guardian Захід повинен допомогти Україні створити нову Україну. Ілюстрація
Експерт вважає, що Європа помилково не звертає уваги на боротьбу українців за зміни на краще.

В Берліні чи Вашингтоні щоразу, коли ми говоримо слово "Україна", то через 30 секунд переходимо до обговорення агресії Володимира Путіна, НАТО і Євросоюзу. А боротьбу українців за зміни на краще на території, яку контролює Київ, на Заходу лишаються поза увагою.

Про це на сторінках The Guardian пише британський історик і журналіст Тімоті Гартон Еш. Він зауважує, що навіть якби війни в Донбасі не було, було би дуже складно добитися позитивних змін в Україні зважаючи на розмах корупції і владу олігархів. В міністерстві фінансів України кажуть, що 60% економіки перебувають "в тіні". Для прикладу Еш пише, що з 20 тисяч кіосків в Києві лише 6 тисяч офіційно зареєстровані і платять податки належним чином. Решта платить хабарі і гроші "за захист", але не податки. І цим часто займаються працівники прокуратури, міліції і судів. Тож ті, хто мав би лікувати країну, на ділі її отруюють.

На вершині цих корупційних схем стоять олігархи, які мають свої клани, - пише історик. Вони фінансують політичні партії і політиків, щоб захищати свої інтереси. А деякі з них мають власні "сили безпеки".

Еш нагадує, що на сьогодні в Україні постало питання, як покарати корупціонерів у органах влади і "хто буде судити суддів". Для цього в Києві планують створити антикорупційне управління з повноваженнями проводити слідчі дії і притягнення до відповідальності. І цьому чинять опір певні сили, які не хочуть змін. Еш пише, що жінка-депутат з України розповіла йому про погрози розправи над членами її сім'ї.

Також він пише про два слова на літеру "Д", які зараз звучать в Києві: "детенівізація" і "деолігархізація". Перше передбачає докладання зусиль для того, щоб вивести частину економіки з тіні і наповнити державний бюджет.

"Але поки чиновникам платять мало, багато з них будуть і далі брати хабарі, а не збирати податки. Лише держава, яка здатна зібрати кошти на достойну зарплату держслужбовців, зможе зібрати гроші на… ем… зарплату держслужбовців. Це одна з численних українських пасток", - йдеться в статті.

Добитися "деолігархізації" теж складно. Нещодавно президент Петро Порошенко, який і сам олігарх, звільнив з посади губернатора Ігоря Коломойського.

"Але Коломойський залишається багатшим і впливовішим, ніж феодальний барон. Ситуацію ускладнює ще й те, що він скерував ресурси свого клану на захист Дніпропетровської області від потенційного вторгнення з боку росіян", - йдеться в статті.

При цьому, українці через війну мобілізували свої зусилля. На вулицях волонтери збирають гроші для постраждалих від конфлікту в Донбасі, забезпечення солдатів і допомоги переселенцям із гарячої точки. Тож важливо, щоб ця енергія і згуртованість були використані на розбудову країни.

"Нам варто зрозуміти, що Путін навряд чи вдовольниться замороженим конфліктом на Сході України. Путін хоче, щоб конфлікт тлів, щоб вся Україна лишалася слабкою, нестабільної і нездатною функціонувати державою", - йдеться в статті.

На думку оглядача, роль Заходу полягає саме в тому, щоб не дозволити Росії добитися бажаного.

"Але ми в силах лише створити умови, в яких українці зможуть скористатися шансом від конфлікту і збудувати нову Україну. Решта – в руках самих українців", - пише Еш.

В цей же час, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що готовий назвати головних корупціонерів країни на засіданні Ради. Він зазначив, що всі члени Кабміну і його голова особисто готові дати свідчення по всіх питаннях, в тому числі, щодо звинувачень, що прозвучали на адресу уряду з боку звільненого керівництва Державної фінансової інспекції. А президент Порошенко пообіцяв корупціонерам випалену землю. Хоча антикорупційне бюро досі не запрацювало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі