Управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що кількість вимушено переміщених осіб у світі до кінця 2015 року складе 60 мільйонів чоловік, передає Російська служба Бі-бі-сі.
Збільшення числа біженців до рекордної кількості в цьому році пов'язано, в першу чергу, з військовими діями в Сирії, а також в Іраку та Лівані.
В Європу щодня прибувають тисячі мігрантів.
За словами верховного комісара ООН у справах біженців Антоніо Гутьєрреса, ця ситуація вимагає терпіння, співчуття і солідарності.
До кінця 2014 року, за даними ООН, число вимушених переселенців в світі досягло 59,5 мільйонів чоловік. За перші шість місяців 2015 року число сирійських біженців зросла на 300 тисяч чоловік, перевищивши 4,2 млн. Проте, за підрахунками ООН, навіть без урахування ситуації в Сирії кількість біженців і внутрішньо переміщених осіб у світі зростає.
Найбільше біженців за перше півріччя прийняла Туреччина - близько 1,84 мільйона чоловік. В Європі за перше півріччя 2015 року найбільше звернень про надання притулку було подано в Німеччині - 159 тисяч.
Згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".