Єврокомісія у вівторок, 15 грудня, прийняла пакет заходів, який встановлює загальний підхід країн-членів Європейського Союзу до охорони зовнішніх кордонів ЄС та заходів безпеки всередині Шенгенського простору, спередает Інтерфакс-Україна.
Виконавча колегія Євросоюзу пропонує створити європейську службу прикордонної та берегової охорони для спільного управління зовнішніми кордонами ЄС. Вона пропонує також запровадити систематичну перевірку всіх осіб, які перетинають кордон Шенгенського простору в обидві сторони.
"При існуванні простору вільного пересування, не розділеного внутрішніми кордонами, управління зовнішніми кордонами Європи має бути спільною відповідальністю", - заявив заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, презентуючи пакет заходів.
Він зазначив, що наплив біженців продемонстрував системні недоліки охорони зовнішніх кордонів ЄС національними прикордонними службами.
"Настав час перейти до дійсно інтегрованій системі управління зовнішніми кордонами", − підкреслив Тиммерманс.
Єврокомісія також представила план прийому ЄС біженців спільно з Туреччиною.
Система повинна бути гнучкою і враховувати скорочення числа мігрантів, які нелегально переходили кордон ЄС з Туреччини. Країнам ЄС запропоновано добровільно брати участь у цій схемі і приймати біженців, зареєстрованих турецькими властями до 29 листопада.
Єврокомісія також запропонувала надати Швеції рік паузи у виконанні взятих нею зобов'язань із прийому та розміщення біженців.
Нагадаємо, 4 грудня на зустрічі в Брюсселі міністри країн ЄС обговорили питання створення єдиної європейської прикордонної служби для охорони зовнішніх кордонів Союзу.
Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр запропонував передати контроль над зовнішніми межами Шенгенської зони агенції Frontex, яке сьогодні займається координицией дій національних прикордонних служб.
Де Мезьєр підкреслив, що структура Frontex повинна бути посилена єдиної прикордонною службою та загальною береговою охороною.
4 грудня, відбулося засідання Ради ЄС, а також зустріч міністрів юстиції, закордонних внутрішніх справ держав Євросоюзу. Представники держав відмовилися від припинення дії Шенгенських угод і висловилися за посилення прикордонного контролю на зовнішніх кордонах ЄС.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в зв'язки з напливом біженця в ЄС дію Шенгенських угод може бути призупинено на два роки, а також про те, що ЄС попередив Грецію про можливе виключення з Шенгенської зони якщо Афіни не виправлять "серйозні недоліки" прикордонного контролю.