За допомогою військових авантюр Путін намагається приховати слабкість Росії - Atlantic Council

Поділитися
За допомогою військових авантюр Путін намагається приховати слабкість Росії - Atlantic Council Під керівництвом Володимира Путіна Росія втрачає шанс на економічне та культурне відродження © kremlin.ru
Росія все ще може представляти страшну силу для своїх сусідів, але її стратегічне положення залишається невтішним, вважає американський аналітик.

Військовими операціями в Сирії та Україні президент РФ Володимир Путін намагається замаскувати слабкість Росії, яка насправді прямує до економічного та політичного краху. Глави Держдепу США Джону Керрі слід пам'ятати про це в ході свого візиту до Москви.

Відповідну оцінку висловив оглядач аналітичного центру Atlantic Council Аріель Коен. З його точки зору, за допомогою грубої військової сили Путін проклав собі шлях до столу переговора з США, "наче ковбой з вестерну, за допомогою стрільби той, що прокладає собі шлях до барної стійки", бажаючи "виторгувати" за поступки у Сирії зняття санкцій і перегляд Заходом своєї позиції щодо українського питання.

Виступаючи з позиції сили і свого наддержавногостатусу, Путін, на думку автора, однак не може приховувати очевидного: глибокої економічної рецесії, поглиблення корупції, соціальної кризи та безперспективності поточного зовнішньополітичного курсу РФ.

Як зазначає Коен, з 2014-2015 роки російська економіка понесла важкі втрати: ВВП скоротився на 3,7%, купівельна спроможність населення – на 20%, а знецінення національної валюти склало 24%. Все це - на тлі скорочення доходів Кремля від експорту нафти, ринкова ціна на яку також пережила обвал.

Росія скорочує соціальні видатки, а в той же час – веде в держапараті зачистку серед прозахідних та ліберально налаштованних посадовців. Процвітає кумівство, при якому вищі пости у бізнес-структурах та уряді займають родичі впливових політиків та можновладців.

Аналітик також вказує на те, що ставка Путіна на співпрацю з КНР не виправдала себе, оскільки після уповільнення темпів зростання китайської економіки там вже не так сильно потребують нових джерел нафти і газу.

На думку Коена, Росію поки ще не можна назвати "Північною Кореєю з ядерними бомбами", однак зараз обстановка в ній вселяє навіть менше радості, ніж у часи кризи 2009 року, і навіть менше, ніж у кінці дев'яностих – початку двохтисячних років, у момент приходу Путіна до влади.

"Так куди ж рухається Росія? В пітьму. Країна в такому стані несприйнятлива до іноземного капіталу, місцевого бізнесу та культурного відродження. Безліч тих, хто хотів виїхати - поїхали, забравши з собою свої таланти", - резюмує автор. Росія все ще може представляти собою нищівну силу для своїх сусідів, але не може бути рівним партнером для США.

Раніше колишній посол США в Україні Стівен Пайфер написав у своїй статті для Newsweek, що російські ядерні бомбардувальники і субмарини намагаються тільки змусити Захід нервувати, а Путін "легковажно" брязкає перед Заходом ядерною зброєю.

У виданні Guardian, в свою чергу, відзначили, що Росія хоче фундаментально змінити порядок в Європі і отримати офіційне право голосу в питанні вирішенні питань політики і безпеки континенту. І поки Росія не отримає це право, "на континенті не буде стабільності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі